پیرو مکتب اهل‌بیت(ع) نباید دنبال وِرد و دعانویسی‌ باشد/راهکار رفع گرفتاری‌ها در کلام امام صادق(ع)

استانها / قم

http://fna.ir/5jc2v ۰ پیرو مکتب اهل‌بیت(ع) نباید دنبال وِرد و دعانویسی‌ باشد/راهکار رفع گرفتاری‌ها در کلام امام صادق(ع)

استاد حوزه علمیه قم گفت: پیرو مکتب اهل‌بیت (ع) نباید دنبال ورد و دعانویسی‌های عجیب و غریب برود درحالی‌که امام صادق(ع) فرمودند تسبیحات حضرت زهرا(س) نزد من از هزار رکعت نماز بهتر است و فرمودند امکان ندارد کسی بعد از هر نماز مقید به این ذکر باشد و به راه سعادت و نجات از گرفتاری‌ها نرسد.

پیرو مکتب اهل‌بیت(ع) نباید دنبال وِرد و دعانویسی‌ باشد/راهکار رفع گرفتاری‌ها در کلام امام صادق(ع)

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین سیدمیرهاشم حسینی در سخنرانی دوشنبه شب حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد: علامه مجلسی در کتاب بحار الانوار نقل کرده که سؤالی از حسین بن روح نائب خاص امام زمان(عج) کردند که سوال و پاسخ زیبایی است.

وی گفت: سؤال این بود که برای پیامبر(ص) چندین پسر و چندین دختر ذکر شده است چطور در بین این همه انسان ها و فرزندان پیامبر(ص) حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به این مقام رسیدند؟ حسین بن روح جواب این سؤال را اینگونه داد که ایشان در تمام عمرش خالص‌ترین افراد در بندگی خدا بود.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: خود امام زمان (عج) مداح و ذاکر حضرت زهرا سلام الله علیها هستند که فرمودند دختر رسول خدا برای من بهترین اسوه و الگو هستند و امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند ما حجت خدا بر خلق هستیم ولی مادر ما حضرت زهرا سلام الله علیها حجت بر ما است.

وی با بیان اینکه امام جواد، امام رضا و امام صادق علیهم السلام در روایاتی ذکر و مدح حضرت زهرا سلام الله علیها را گفته اند، گفت: کسی که در مکتب اهل بیت (ع) بزرگ شده است نباید دنبال ورد و دعانویسی‌های عجیب و غریب برود در حالی که امام صادق علیه السلام فرمودند تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها نزد من از هزار رکعت نماز بهتر است و فرمودند امکان ندارد کسی بعد از هر نماز مقید به تسبیح حضرت زهرا سلام الله علیها باشد مگر اینکه راه سعادت و نجات از گرفتاری‌ها برای او پیدا می‌شود.

حسینی ادامه داد: حضرت باقر علیه السلام فرمودند ذکر کثیری که خداوند در قرآن کریم به آن دستور داده است تسبیح حضرت زهرا سلام الله عیلها است و خدا به چیزی بالاتر از تسبیح حضرت زهرا سلام الله علیها عبادت نشده است.

وی با بیان اینکه یاد و ذکر حضرت زهرا سلام الله علیها کلاس سعادت و خوشبختی است، گفت: شیعه و سنی نقل کرده اند که پیامبر(ص) فرمودند فاطمه پاره تن من است و هر کسی او را اذیت کند مثل این است که من را آزرده است و آلوسی که از علمای اهل سنت است در کتاب روح المعانی بعد از ذکر این حدیث می‌گوید هیچ کسی نمی‌تواند به عظمت و مقام حضرت زهرا سلام الله علیها برسد.

انتهای پیام/۷۸۰۲۳

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید قم اهل‌بیت اهل بیت ( ع ) حضرت زهرا این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • ریشه روز عذاب غصب حق امیرالمؤمنین(ع) است

  • شفاعت حضرت زهرا به چه کسانی می‌رسد؟

source

دیدگاهتان را بنویسید