پیکر بانوی شهید تازه تفحص شده در حرم امام رضا(ع) تشییع شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سردار محمد باقرزاده،فرمانده کمیته جست و جوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح درباره تفحص پیکر این شهیده پس از 37 سال از شهادت در جمع خبرنگاران اظهارداشت: تفحص این شهید، نخستین تفحص یک زن شهید در کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: همسر این خانم، مرد چاه‌ کنی بوده که در سپاه حسین‌آباد منطقه دیواندره کردستان قرار بوده چاه بکند اما اسیر می‌شود و در زندان "دوله‌تو" با سرکردگی "مصطفی حجری" سرکرده حزب دموکرات کردستان به اسارت در می‌آید.

مراسم وداع با پیکر شهیده فاطمه اسدی در حرم کریمه اهل‌بیت(س) برگزار می‌شودمراسم وداع با پیکر شهیده فاطمه اسدی در نماز جمعه این هفته تهرانتنها بانوی شهید تفحص شده در کشور را بشناسید/ اسارت، شکنجه و تیرباران به دست گروهک دموکرات

سردار باقرزاده تصریح کرد: شهیده فاطمه اسدی با 2 کودک شیرخوار و سه ساله در صدد آزادی همسرش بوده و برای آزادی شوهرش 200 هزار تومان پول از طریق فروش گوسفندانشان تهیه می‌کند اما بعد از یک ماه شکنجه به همراه یک بسیجی دیگر در ارتفاعات بهاروند به شهادت می‌رسد و و جنازه وی را در کوه‌های دیواندره دفن می‌کنند.

گفتنی است؛ پیکر مطهر شهیده تازه تفحص شده فاطمه اسدی ساعتی پیش وارد فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد شد در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی طواف شد.

انتهای پیام/281/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید