پیکر علامه حسن‌زاده روز ‌‌اربعین ‌تشییع می‌شود/ اعلام یک هفته ‌عزای عمومی در آمل

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آمل، علیرضا شریعت دقایقی پیش در جلسه ستاد ارتحال علامه حسن‌زاده آملی در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه این شهرستان با بیان اینکه هنوز ارتحال این عالم ربانی برای مردم آمل باورکردنی نیست، بیان کرد: حضور پرشور مردم کمتر از چند دقیقه اعلام فوت علامه در دم درب بیمارستان شیفتگی و علاقه بی شمار آملی ها به ایشان را نشان می‌دهند.

وی با اعلام اینکه مطمئنا مردم هزارسنگر برای تشییع و مراسم وداع این علامه بزرگ سنگ تمام می‌گذارند، عنوان کرد: چهره شهر متفاوت و به شکل سیاه کامل در می‌آید.

رهبری در کلام علامه حسن‌زاده‌آملی / گوش‌تان به دهان رهبر باشد چون ایشان گوششان به دهان حجةبن‌الحسن (عج‌) است + فیلم‌مردم آمل سوگوار رحلت علامه حسن‌زاده / تجمع مردم در مقابل بیمارستان امام رضا(ع) ‌ + فیلمنگاهی به زندگی پربرکت آیت‌الله حسن‌ز‌اده / علامه‌ای که در حمایت از "ولایت فقیه و امام خامنه‌‌ای" پیشتاز بودعلامه حسن‌زاده‌آملی به لقاءالله پیوست

شریعت ادامه داد: طبق تصمیم ستاد ارتحال شهرستان یک هفته برای ایشان عزای عمومی در آمل اعلام می‌شود و استان و کشور می‌توانند جداگانه عزای عمومی اعلام کنند.

فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه با هماهنگی خانواده علامه تشییع پیکر این عالم ربانی در روز دوشنبه پنجم مهر مصادف با روز اربعین حسینی برگزار می‌شود، گفت: محل دفن و روز آن پس از تصمیم گیری تهران متعاقبا به مردم آمل اعلام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کرونایی و خواسته خانواده علامه تمام مراسمات با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت می‌پذیرد اگرچه نیاز است تا مردم این شهرستان همراهی کنند.

انتهای پیام/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید