چرا اجرای طرح نظام ارجاع سلامت در استان سمنان به تعویق افتاد؟

– اخبار استانها –

نوید دانائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: همه زیرساخت‌های لازم برای اجرای نظام ارجاع سلامت و طرح پزشک خانواده در جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان فراهم شده است.

وی افزود: با توجه به زیرساخت‌های مناسب فراهم شده برای اجرای این طرح بزرگ ملی در جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان، این دانشگاه به‌عنوان یکی از 10 دانشگاه علوم پزشکی کشور برای اجرای طرح نظام ارجاع سلامت انتخاب شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان در پاسخ به پرسشی مبنی بر چرایی عدم اجرای این طرح در جمعیت زیرپوشش این دانشگاه اضافه کرد: شیوع کرونا و مشغله‌های شدید ناشی از آن سبب تأخیر در اجرای این طرح بزرگ ملی شده است.

دانائی با تأکید بر اینکه تشکیل پرونده‌های الکترونیک سلامت برای شهروندان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین زیرساخت‌های اجرا طرح نظام ارجاع به اتمام رسیده است تصریح کرد: سامانه‌های مختلف حوزه سلامت در استان سمنان آماده اتصال و اجرای این طرح است.

وی با تأکید بر اینکه اجرای طرح نظام ارجاع سلامت به عنوان یکی از سیاست‌های مهم بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سطح کشور برای ساماندهی موضوع درمانی و بهداشتی شهروندان مطرح است؛ ابراز امیدواری کرد تا با مهار پاندمی کرونا، این طرح در جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اجرایی شود.

پرداخت روزانه 6 میلیارد و 250 میلیون تومان بابت تست کرونا/ تاکید بر استقرار نظام ارجاع و پزشک خانوادهتا وقتی "نظام ارجاع و پزشکی خانواده" مستقر نشود به اهداف ترسیمی سلامت نمی‌رسیم10 شهر بزرگ در استان کرمان نظام ارجاع و پوشش پزشک خانواده ندارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به ساختار مناسب نیروی انسانی متخصص در جمعیت زیرپوشش این دانشگاه برای اجرای طرح نظام ارجاع سلامت گفت: در استان سمنان کمبود پزشک متخصص و فوق تخصص وجود ندارد.

انتهای پیام/363/ ت

source article

دیدگاهتان را بنویسید