چرا انتخابات نظام مهندسی معدن زنجان ابطال شد

– اخبار استانها –

امیر اعلم طاهریون در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان، به حضور شرکت‌های معدنی خارجی در نمایشگاه معدن اشاره و اظهار داشت: این نمایشگاه در معرفی ظرفیت‌های معدنی استان می‌تواند تاثیر بسیار خوبی داشته باشد.

وی در زمینه عدم مشارکت و استقبال فعالان معدنی استان از نمایشگاه معدن و صنایع معدنی زنجان، بیان کرد: تلاش زیادی برای حضور معدن‌کاران استان در این نمایشگاه شد اما بسیاری از فعالان این حوزه عدم اطلاع‌رسانی خوب و عدم شفافیت در اهداف و مزایای نمایشگاه را دلیل عدم حضورشان عنوان کرده‌اند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: با توجه به اینکه واحدهای معدنی بازار خاص خود را دارند، پس مشخص شدن اهداف نمایشگاه همچون نمایش توانمندی جدید واحدهای معدنی، ارتباطات موثر در کشف بازار جدید، به دست آوردن اطلاعاتی از رقبا، آشنایی با روش‌های جدید استحصال، آشنایی با ماشین‌آلات جدید استخراج می‌توانست در مشارکتشان در نمایشگاه معدن و صنایع معدنی موثر باشد.

زنجان سال آینده میزبان 50 نمایشگاه تخصصی می‌شودمیزگرد تسنیم| چرا معدن‌کاران زنجانی علاقه‌ای به مشارکت در نمایشگاه معدن ندارند؟زیرساخت‌های معدنی مناسبی در استان سمنان وجود ندارد

وی با تاکید بر اینکه نمایشگاه‌ها باید از حالت بازارچه بودن خارج و شکل تخصصی‌تری به خود بگیرد، افزود: فضاسازی در نمایشگاه اهمیت بسیار بالایی دارد که در نمایشگاه معدن و صنایع معدنی زنجان این موضوع رعایت شده است.

طاهریون همچنین در زمینه مسائل و مشکلات موجود در حوزه معدن، ضمن تاکید بر قابل حل بودن بسیاری از مسائل، یادآور شد: زنجان تنها استانی است که در آن ماده 24 اجرا می‌شود و مسئولان توان اجرای آن را دارند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان ادامه داد: مطرح شدن موضوع "گون" در استان به دلیل یک سری ملاحظه‌کاری و نبود ضمانت اجرایی برای ماده 24 مکرر قانون معادن است.

این مسئول با تاکید بر اینکه مسائل پیرامون گیاه گون همچنان در حال پیگیری است، افزود: طولانی بودن روند کارها، در حوزه معدن برای سرمایه‌گذاری در این زمینه سم است و باید حتما برای رفع این مسأله تلاش کرد.

وی در ادامه به انتخابات سازمان نظام مهندسی استان اشاره کرد و گفت: پنج‌شنبه هفته جاری این انتخابات مجددا تکرار خواهد شد.

طاهریون دلیل اصلی ابطال انتخابات این سازمان را تهاتر حق عضویت برخی از اعضای بدهکار و شکل اجرای انتخابات عنوان کرد و افزود: هیچ گونه تخلفی در انتخابات صورت نگرفته بود و این روش در بسیاری از استان‌های کشور انجام شده بود.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: در واقع شکل اجرای انتخابات مورد تایید وزارت صمت نبوده و تاکید بر این بود تا دوباره انتخابات تکرار شود.

انتهای پیام/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید