چرا تل آویو حزب الله را با داشتن 1000 موشک دقیق تهدید می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، لای الیوم در این مقاله نوشت: چرا تل آویو تهدید به اعلام جنگ با حزب الله کرد در حالی که حزب الله هزار موشک داشت؟ آیا حزب الله به این رقم نزدیک می شود؟

من از آنچه در گزارش راهبردی سالانه اسرائیل آمده بود تعجب نکردم، به ویژه اینکه حزب الله بعد از ایران دومین تهدید علیه رژیم صهیونیستی بود که ما را شگفت زده کرد. این اظهارات ژنرال صهیونیستی ایران نایف بود. او فرمانده نیروی توسعه جنگ ارتش اسرائیل بود و تهدید کرد که اگر اسرائیل از هزار موشک عبور کند، مجبور به شروع جنگ با حزب الله خواهد شد.

شگفت‌انگیز این است که 1000 موشک هدف زنان است. یعنی اگر حزب‌الله 999 موشک داشته باشد، فایده‌ای ندارد و می‌توان آن را نادیده گرفت، اما 1000 موشک آخر هستند. این یک خط قرمز است و یک عامل خطر برای اشتعال است. هسته اصلی جنگ.” با کمال تعجب، تعداد 1000 موشک برای زنان نکته مهمی است. بنابراین اگر حزب الله 999 موشک داشته باشد، فایده ای ندارد و می توان آن را نادیده گرفت، اما آخرین موشک، 1000، خط قرمز است، عامل خطرناکی برای شعله ور شدن فتیله. جنگ!

رسانه ها می نویسند که این اوج سردرگمی است. اظهارات ژنرال اسرائیلی مضحک است و این به دلیل ترسی است که مسئولان این دولت به ویژه فرمانده این دولت با آن مواجه هستند. این سخنان نه تنها تکراری، بلکه بی معنا و توهم آمیز است.

سه سال پیش یک ژنرال صهیونیستی همین تهدید را مطرح کرد و گفت که جنگنده‌های اسرائیلی به محض اینکه حزب‌الله تولید موشک‌های هدایت شونده دقیق را آغاز کند بمباران و نابود خواهند کرد، اما اکنون خود صهیونیست‌ها آزادند که از حزب‌الله استفاده کنند. به داشتن موشک اعتراف کرده‌اند. تاکنون. تل آویو هیچ کاری نکرده است حتی کارشناسان و رهبران صهیونیست در جنگ اخیر با گروه های فلسطینی در منطقه غزه فلسطینی اسرائیلی هستند، ما اذعان داریم که اگر وضعیت موشکی اینگونه باشد چه بر سر حزب الله می آید.

این رسانه نوشت: ژنرال های اسرائیلی همچنین در گزارش راهبردی سالانه دولت اذعان می کنند که حزب الله بیش از 150 هزار موشک با بردها و اندازه های مختلف دارد و ممکن است بیش از 200 هزار موشک داشته باشد. حزب الله می تواند روزانه 1500 موشک را در هر نقطه از سرزمین های اشغالی از جمله رآکتور دیمونا هدف قرار دهد.

رای الیوم گزارش داد: موضوع پرتاب روزانه 1500 موشک به عمق سرزمین های اشغالی موضوع جدیدی نیست و گروه های مقاومت در نوار غزه طی 11 روز 4300 موشک به سرزمین های اشغالی شلیک کردند. با این حال، تحولات جدیدی که صهیونیست ها در جنگ های آینده از آن بیم دارند، حملات زمینی نیروهای ویژه حزب الله به منطقه الجریل در نزدیکی مرز جنوبی لبنان و صدها پهپاد تهاجمی پیشرفته حزب الله است.

حزب الله به این تهدیدات اسرائیل پاسخی نداده است و پاسخ حزب الله به دولت صهیونیستی در میدان نبرد عملی و دردناک است.

دیدگاهتان را بنویسید