چرا مزار 6 سیمبان جانباخته حادثه سیل گلباف هنوز سنگ قبر ندارد؟

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، دوشنبه 13 اردیبهشت ماه سال جاری بود که به‌دلیل بارش شدید باران و ریزش تخته‌سنگ‌های بزرگ از ارتفاعات به‌روی خط انتقال 20 کیلومتر، برق روستاهای هرمک و نسک از توابع بخش گلباف شهرستان کرمان قطع شد و پس از فروکش کردن باران و مساعد شدن هوا علیرضا جعفری‌نژاد برقکار اتفاقات، مسلم دهقانی برقکار بهره‌برداری، محسن توکلی مسئول اتفاقات، علی توسلی برقکار بهره‌برداری، محمد میرزاحسینی راننده بالابر و مصطفی ابراهیمی راننده خودرو به منطقه اعزام شدند تا پس از بررسی و ارزیابی خسارات، براساس وظیفه سازمانی خود تعمیر خطوط انتقال برق را آغاز کنند.

شش سیمبان اداره برق که نتوانستند تحمل کنند 300 خانوار روستایی شب را بی‌برق بگذرانند کار خود را آغاز می‌کنند اما منطقه‌ای که این نیروها در آن در حال کار بودند حالت تنگه و کانال داشته و این نیروها به‌ یک‌باره براثر بارش بسیار شدید باران و جاری شدن روان‌آبها از ارتفاعات محل کار، غافلگیر و گرفتار سیلاب می‌شوند و متأسفانه جان خود را در حین انجام وظیفه از دست می‌دهند.

15 اردیبهشت ماه در مراسم تشییع سیمبانان شرکت برق استان کرمان رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در مراسم تشیع پیکر این شش سیمبان در شهر گلباف با اعلام اینکه با پیگیری‌های وزیر نیرو این عزیزان به درجه شهید راه خدمت نائل می‌شوند گفت: این شهیدان عزیز بی خبر از سیل و سیلاب در راه خدمت به مردم جان خود را نثار کردند.

از آن روزهای سخت و از آن اتفاق تلخ حالا بیش از پنج ماه می‌گذرد و هنوز نه تنها خبری از تحقق وعده مسئولان نیست که قبر این سیمبانان هنوز سنگ قبری هم ندارد.

پیکر6 سیمبان شرکت برق استان کرمان تشییع شد هویت 6 نیروی جانباخته اداره برق کرمان در سیلاب گلباف اعلام شد+ جزئیات جستجو برای پیداشدن نیروهای اداره برق کرمان در گلباف ادامه دارد/ جسد یک نفر پیدا شد

مجید سعیدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان اظهار داشت: براساس ماده 20 قانون مدیریت بحران کشور کارکنان دستگاه‌های اجرایی که در حین بحران و انجام وظیفه جان خود را از دست داده و یا دچار آسیب شوند مورد حمایت قانون هستند و تسهیلاتی به خود و یا بازماندگان آنها تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه حادثه غم انگیز بود و خانواده‌های این سیمبانان درخواست دارند که آنها به عنوان شهید خدمت محسوب شوند گفت: در این ارتباط پیگیری‌های لازم از سوی استان انجام شد و بنیاد شهید اعلام کرده که براساس قوانین این عزیزان مشمول شهید خدمت نمی‌شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به اینکه قانون مدیریت بحران این افراد را به عنوان فداکار خدمت شناخته است افزود: کارگروه استانی فداکار خدمت تشکیل شده و تمامی مدارک و موارد مرتبط که در قانون و آیین نامه اجرایی آن پیش‌بینی شده همه آماده و به سازمان مدیریت بحران کشور منعکس شده تا در کارگروه ملی مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تا کنون پیگیری‌های زیادی انجام شده است ادامه داد: منتظر هستیم تا فداکار خدمت بودن این سیمبانان مصوب شود تا تسهیلات حمایتی که قانونگذار در نظر گرفته به خانواده‌های آنها تعلق گیرد.

سعیدی با اشاره به چرایی اینکه این عزیزان هنوز سنگ قبر نداند گفت: در شهرهای کوچک مرسوم نیست که سنگ قبر پس از گذاشته شدن، تعویض شود و به همین دلیل خانواده‌های این سیمبانان خودشان اجازه ندادند که سنگ قبری برای آنها تهیه شود.

وی با بیان اینکه در صورت مصوب شدن فداکار خدمت بودن این عزیزان، به شرکت توزیع نیروی برق شمال استان مراتب اعلام خواهد شد گفت: پیگیر هستیم تا المان‌هایی برای ترویج فرهنگ فداکاری و ایثار در محل دفن و یا شهر این عزیزان نصب شود.

انتهای پیام/511/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید