چرخه انتقال ویروس کرونا در استان سمنان همچنان فعال است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، زدن ماسک از خانه تا خانه، رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و فیزیکی، پرهیز از حضور در اماکن شلوغ، پرهیز از دورهمی های خانوادگی، مسافرت نرفتن، شست و شوی مرتب دست‌ها و ضدعفونی کردن محیط پیرامونمان پروتکل‌هایی است که هر فردی ملزم به رعایت آن‌هاست تا زمانی که ویروس کرونا به‌طور کامل از بین برود.

چرخه انتقال ویروس کرونا در کشور تا زمانی که افرادی در جامعه نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌تفاوت و بی‌توجه باشند، همچنان ادامه دارد و اسب سرکش کرونا به تاخت‌وتاز خود ادامه می‌دهد و جان می‌ستاند؛ بنابراین همه باید خود را در برابر دیگر افراد جامعه مسئول بدانند و عامل به مصوبات ستاد مقابله با کرونا باشند تا از ابتلا به این بیماری خطرناک در امان باشند.

نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در حالی خبر از تزریق دُز سوم واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون این استان می‌دهد که بیش از 70 درصد از واجدان شرایط واکسن در این استان مقابله کرونا واکسینه شده‌اند.

وی از مردم خواست تا با زدن واکسن در مهار و مقابله با بیماری کرونا مشارکت داشته باشند و گفت: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی عامل اصلی کاهش آمار مبتلایان به کروناست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان خاطرنشان کرد: در آینده در طرح کنترل هوشمند، افرادی که واکسن دریافت نکردند و یا دارای تست مثبت ابتلا به کرونا هستند، شناسایی و از ارائه خدمات به آن‌ها جلوگیری می‌شود.

دانائی تأکید کرد: ضرورت دارد تا زیرساخت‌های لازم برای اجرای طرح کنترل هوشمند در دستگاه های اجرایی استان فراهم شود.

وی از اطلاع‌رسانی برای تزریق دز سوم واکسن کرونا از طریق تماس تلفنی و پیامک برای افراد واجد شرایط خبر داد و پیرامون آخرین آمار شیوع بیماری کرونا بیان داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون 48 هزار و 177 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی پی.سی.آر در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته (از نوزدهم الی بیستم آبان ماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 16 بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند.

دانائی عنوان کرد: بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون به 10 هزار و 391 نفر رسیده است و 37 هزار و 786 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

وی ادامه داد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید 19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه به 9هزار و 239 نفر رسید.

حدود 2 میلیون نفر کرمانی دوز اول واکسن کرونا دریافت کردندآمار کرونا در ایران| فوت 123 نفر در شبانه‌روز گذشتهمخبر: بی‌توجهی‌ها دستاوردهای مقابله با کرونا را از بین می‌برد

طبق جدیدترین رنگ‌بندی سامانه ماسک، شهرستان دامغان در کنار شاهرود قرمز تیره، شهرستان‌های سمنان و گرمسار در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های مهدی‌شهر، آرادان، سرخه و میامی نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

انتهای پیام/363/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید