چهاردهمین دوره آزمون سراسری حفظ قرآن کریم در حال برگزاری است. اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر سید محمود چاوشی، وی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان گفت. چهاردهمین دوره آزمون سراسری حفظ قرآن کریم با ترجمه، تأمل و تفسیر در «گلستان» در حال برگزاری است.

مدیر اجرایی مؤسسه مهد قرآن کریم افزود. وی افزود: این آزمون سه روز دیگر برگزار می‌شود و افرادی که حد نصاب را کسب کرده و امتیاز کسب کنند گواهینامه دریافت خواهند کرد.

او گفت. «این دوره از امروز آغاز شده و صبح جمعه در تالار فخرالدیاسد گرگان به پایان می رسد.

چاوشی گفت: در این دوره سه تیم داوری متشکل از داوران داخلی و بین المللی حضور دارند. اساتیدی مانند پرهیشکار، سیف سیدیان، حشمتی و هشت داور نیز در خواهران این دوره را ارزیابی می کنند.

به گفته مدیرعامل مؤسسه مهد قرآن کریم ۱۳۰ حافظ در مرحله استانی شرکت کردند که ۷۸ نفر به مرحله کشوری راه یافتند و ۷ نفر مرد و مابقی زن هستند.

او گفت. وی افزود: در 20 ایالت کشور 143 شعبه داریم و در حال حاضر 4000 حافظ قرآن در مهدکودک ها وجود دارد و ده ها نفر از یک جزء تا 29 جزء را حفظ می کنند.

چاوشی ادامه داد. از 78 نفری که در صحنه کشور حضور داشتند، چهار نفر مربوط به دهه 90، 20 نفر مربوط به دهه 80، هشت نفر مربوط به دهه 70، 25 نفر مربوط به دهه 60 و 16 نفر مربوط به دهه 50 هستند. ، و هر ساله پنج نفر از دهه 40 در این مسابقات شرکت می کنند.

مدیر عامل مؤسسه «مهد قرآن کریم» افزود. یکی از حافظ هشت ساله، عطیه عزیز از بیرجند بود که از قرآن پژوهان نخبه و دارای مدرک کارشناسی علوم قرآنی است.

دیدگاهتان را بنویسید