ژاوی: می‌دانم در یک مقطع بد، مسئولیتی سنگین را قبول کرده‌ام/ بارسلونا نه اجازه تساوی دارد و نه اجازه باخت

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم معارفه ژاوی هرناندس به‌عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال بارسلونا امروز (دوشنبه) در ورزشگاه نوکمپ با حضور گروهی از هواداران و یک میهمان ویژه پپ گواردیولا برگزار شد و در آن کاپیتان سابق آبی‌و‌اناری‌ها برنامه‌های خود را برای هدایت آبی‌و‌اناری‌پوشان بحران‌زده کاتالونیا تشریح کرد.

ژاوی که همراه با خوان لاپورتا رئیس باشگاه بارسلونا وارد زمین چمن ورزشگاه نوکمپ شد، خطاب به هوادارانی که برای استقبال از او به این ورزشگاه آمده بودند، گفت: از شما بسیار متشکرم. من بابت قبول این مسئولیت احساساتی نمی‌شوم، اما برای انجام آن انگیزه فراوانی دارم. ما بهترین باشگاه دنیا هستیم و با انگیزه‌ای بسیار زیاد کار می‌کنیم تا تیم‌مان را به اهدافش برسانیم. بارسلونا نه اجازه تساوی دارد و نه اجازه باخت. ما باید همه بازی‌ها را ببریم. باز هم از همه شما تشکر می‌کنم. زنده‌باد بارسلونا و زنده‌باد کاتالونیا.

در همین حال خوان لاپورتا هم با ابراز خرسندی از ورود ژاوی به‌عنوان سرمربی کاتالان‌ها گفت: امروز روزی است که در تاریخ باشگاه بارسلونا ماندگار خواهد شد.

تیم فوتبال بارسلونا , ژاویر هرناندز کروز ,

ژاوی هرناندس اما قبل از رفتن به زمین چمن ورزشگاه نوکمپ با شبکه تلویزیونی باشگاه بارسلونا هم گفت‌و‌گویی داشت. او گفت: انتخاب شدنم به‌عنوان سرمربی بارسلونا تحقق یک رؤیا بود. سال 2015 که از بارسلونا رفتم رؤیایم این بود که به این تیم برگردم و مسئولیتی بزرگ را برعهده بگیرم. الان این اتفاق افتاده است و ما باید با تمام توان‌مان تلاش کنیم. بی‌صبرانه منتظرم شروع کارم هستم. بارسلونا مثل خانه من است، اما می‌دانم که در اینجا چه مسئولیت سنگینی دارم. می‌دانم در مقطعی بسیار پیچیده به اینجا آمده‌ام، اما احساس می‌کنم که برای قبول این مسئولیت آماده‌ام. فلسفه فوتبال من عوض نشده است. برنامه تاکتیکی من برای تیم یک بازی نتیجه‌گرایانه مبتنی بر تملک توپ، خلق موقعیت‌های فراوان به همراه پرسینگ است. می‌دانم که تیم‌مان در بسیاری از بخش‌ها نیاز به پیشرفت دارد. شناخت کافی‌ام از بارسلونا هم یک امتیاز ویژه برای من در انجام این کار است. می‌دانم که روزهای سختی را پیش رو خواهیم داشت، اما باید اتحادمان را حفظ و در این مسیر به یکدیگر کمک کنیم تا دوباره شانس کسب جام داشته باشیم.

تیم فوتبال بارسلونا , ژاویر هرناندز کروز ,

ژاوی افزود: آشنایی‌ام با تعدادی از بازیکنان برای من یک امتیاز محسوب می‌شود. بوسکتس، پیکه، آلبا و تراشتگن هم‌تیمی‌های من بودند. می‌دانم که تغییر وضعیت فیزیکی تیم یکی از کارهای مهمی است که باید انجام شود. می‌دانم که سطح توقعات و انتظارات از من بسیار بالاست، اما تمام تلاشم را انجام می‌دهم تا هرچه زودتر آنها را برآورده کنم.

سرمربی جدید بارسلونا در پایان پیامی هم برای هواداران داشت و گفت: ما به حمایت شما برای برگرداندن این کشتی به روی آب نیاز داریم تا بتوانیم دوباره از موفقیت تیم لذت ببریم. از شما بابت لطفی‌ که داشتید تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانم آن را با کسب جام یا حداقل با سختکوشی‌ در همین سال اول جبران کنم.

تیم فوتبال بارسلونا , ژاویر هرناندز کروز ,

دلیل ملاقات رئیس باشگاه بارسلونا با گواردیولا قبل از معارفه ژاوی چه بود؟ + عکس

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید