ژاپن 8 مقام روسی را برکنار کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژاپن روز جمعه اعلام کرد که هشت دیپلمات و مقامات تجاری روسیه را اخراج خواهد کرد.

ژاپن همچنین اعلام کرده است که به تدریج واردات زغال سنگ و نفت روسیه را متوقف خواهد کرد. در این زمینه نیز”فومیو کیشیدانخست وزیر ژاپن گفت: «ژاپن باید برای «جنایت جنگی» در اوکراین پاسخگو باشد.

کیشیدا او گفت ژاپن همچنین واردات چوب و سایر کالاهای روسیه را ممنوع خواهد کرد و سرمایه گذاری جدید ژاپنی ها در روسیه را ممنوع خواهد کرد.

نخست وزیر ژاپن در یک کنفرانس خبری گفت که تحریم های مالی بانک های روسیه را تشدید خواهد کرد و دارایی های حدود 400 فرد و گروه از جمله نهادهای مرتبط به ارتش را مصادره خواهد کرد.

او گفت که جنایات علیه غیرنظامیان و حمله به تاسیسات هسته ای در اوکراین نقض جدی قوانین بین المللی است بین المللی و کاملا غیر قانونی است.

کیشیدا وی با اشاره به تاثیر تحریم های ژاپن مانند افزایش قیمت گاز، برق و مواد غذایی گفت: همه لطفا همکاری کنید. ما در برهه‌ای حساس در تلاش‌های خود برای وادار کردن روسیه به توقف تهاجم وحشیانه خود به اوکراین و بازگرداندن صلح هستیم.

پیش از این، روز جمعه، وزارت خارجه ژاپن اعلام کرد که هشت دیپلمات و مقامات تجاری روسیه را اخراج می کند. کشورهای اروپایی ده ها دیپلمات روسی را اخراج کرده اند.

کیشیدا او گفت که اخراج بر اساس “تصمیم جامع در مورد تهاجم روسیه به اوکراین” بوده است. وی افزود که ژاپن تمام تلاش خود را برای اطمینان از ایمنی شهروندان و شرکت های ژاپنی که در روسیه باقی می مانند در صورت تلافی انجام خواهد داد.

کاهش واردات سوخت های فسیلی از روسیه برای ژاپن که تقاضای هیدروکربن حدود نیمی از کل انرژی آن را تشکیل می دهد، انتخاب دشواری است. این تصمیم می تواند به معنای تغییر در سیاست انرژی ژاپن باشد قابل تکرار و هسته های بیشتر.

دیدگاهتان را بنویسید