کابینه پیشنهادی دولت جدید برای تحول آفرینی انسجام دارد

– اخبار سیاسی –

علی‌کریمی فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه مجلس در همگرایی با دولت جدید برای حل مشکلات اساسی کشور با نگاه مثبت به اکثریت کابینه رأی خواهد داد،گفت:این مسئله نافی نقش نظارتی و بررسی های کارشناسی مجلس نیست بلکه به معنای همسویی با دولت در حل تنگناهای محوری است.

وی افزود: دولت جدید باید با انرژی قوی برای حل چالش های کنونی کشور گام بردارد و مجلس نیز به این روند کمک خواهد کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به کابینه پیشنهادی رئیس جمهور به مجلس خاطرنشان کرد: چیدمان کابینه پیشنهادی در نگاه اول از کارآمدی و انسجام درونی برای تحول آفرینی و پویایی برخوردار است.

کریمی‌فیروزجایی در ادامه بیان کرد:با توجه به فضای کنونی مجلس کار برای 3یا 4 نفر از وزیران پیشنهادی سخت است که رای آوری آنها بستگی به نوع دفاع خودشان و رییس جمهور در جلسه علنی مجلس دارد.

عضو خانه ملت اظهار کرد : نمایندگان مجلس در بررسی کابینه به توانمندی، شایسته سالاری و تخصص و کارنامه وزیران پیشنهادی توجه دارند.

عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم با تاکید بر انباشت مشکلات اساسی کشور بویژه در حوزه اقتصاد و فرهنگ افزود: برنامه محوری در بررسی وزرای پیشنهادی حوزه اقتصاد اولویت نخست است.

کریمی فیروزجایی با اشاره به عزم مجلس برای نهایی کردن ترکیب کابینه دولت سیزدهم بیان کرد : مجلس با بکارگیری تمامی ظرفیت و بصورت دو یا سه شیفت تکلیف کابینه را نهایی می کند؛شرایط کشور می طلبد دولت جدید هرچه سریعتر حرکت خود را برای اصلاح امور آغاز کند.

دبیر هیات رئیسه مجلس یازدهم با تأکید بر ضرورت همگرایی و وحدت نظر مجلس و دولت سیزدهم برای رفع مشکلات کشور گفت: مجلس و دولت در تراز انقلاب سیزدهم، درک درست و مفاهمه اصولی پیرامون مشکلات و اولویتهای اساسی کشور دارند.

کریمی فیروزجایی تصریح کرد: مهمترین ویژگی دولت جدید اعتماد به توانمندی داخلی و راهبرد حل المسائلی در رفع چالش های عمده کشور است.

نماینده بابل در مجلس در پایان اظهار کرد: طرح های توسعه ای مجلس و دولت باید با پیوست فرهنگی و حمایت مردم همراه باشد.

انتهای‌ پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید