کاخ سفید: حملات در عراق و سوریه را نمی توان به گروه خاصی نسبت دادجن ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: «گزارش‌های زیادی وجود دارد، اما ما رسما این حملات را به گروه‌ها یا گروه‌هایی که می‌توانند مسئول باشند نسبت نداده‌ایم و هیچ گزارشی در دست نیست.» ما اطلاعات جدیدی نداریم. .

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: همانطور که همکارم جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع گفت، این نوع حملات بسیار شبیه به حملاتی است که در ماه های اخیر شاهد آن بوده ایم و روند رو به افزایش است.

وی از یک سو گروه هایی را در منطقه متهم کرد که بدون هیچ مدرک معتبری از ایران حمایت می کنند و از سوی دیگر اعتراف کرد که نمی توان با قاطعیت گفت که چه کسی مسئول این حملات است و چرا تشدید شد.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه اتهامات بدون هیچ مدرکی از یک سو مدعی شد که این اتهامات می تواند مربوط به مذاکرات وین یا سالگرد ترور سردار سلیمانی باشد و از سوی دیگر اذعان کرد: اکنون در حال ارزیابی هستیم. موضوع و هدف این حملات».

این مقام دولت بایدن سپس ادامه داد تا در حال حاضر تحلیل بیشتری نداریم.

گروه عراقی قاسم الجبارین در بیانیه ای مسئولیت حمله موشکی چهارشنبه شب به پایگاه آمریکایی عین الاسد را بر عهده گرفت.

چهارشنبه شب چند موشک به سمت پایگاه عین الاسد شلیک شد و سامانه ضد موشکی آمریکایی سی رام در این پایگاه فعال شد.

این راکت ها که به منطقه پایگاه نظامی عین الاسد اصابت کرد، از خودروها در روستای بسطامیجه در 25 کیلومتری غرب شهر هیث در استان الانبار شلیک شد.

روز سه شنبه پایگاه آمریکایی «ویکتوریا» در حومه فرودگاه بین المللی بغداد هدف پهپادهایی قرار گرفت که توسط نیروهای آمریکایی سرنگون شد.

طبق توافق دولت های بغداد و واشنگتن، قرار بود نیروهای اشغالگر آمریکایی در پایان سال گذشته (2021 میلادی) عراق را ترک کنند، اما کاخ سفید اعلام کرد که ماموریت نیروهای آمریکایی در عراق از نظامی تغییر یافته است. به مشاور

اما گروه های مقاومت تاکید کرده اند که در صورت حضور نیروهای آمریکایی در کشور حق خود را می دانند که با متجاوزان و اشغالگران مقابله کنند.
https://www.vhitehouse.gov/briefing-room/press-briefings/2022/01/06/press-briefing-bi-press-secretari-jen-psaki-januari-6-2022

دیدگاهتان را بنویسید