کارتونیست هتاک به ساحت پیامبر (ص) کشته شد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از گاردین، لارس ویلکس کارتونیستی که پیش از این به پیامبر اکرم (ص) اهانت کرده بود، در تصادف رانندگی کشته شده است.

بیانیه 9000 نفر از استادان دانشگاه در محکومیت اهانت به پیامبر (ص)محکومیت اهانت به پیامبر اسلام از سوی کانون های دانشجویی دانشگاه آزادادعای آزادی بیان در کشوری که هولوکاست را انکار می‌کند! / پشت پرده اهانت به پیامبر خوبی‌ها

بر اساس این گزارش، مقام های رسمی در حال بررسی حادثه تصادفی هستند که در آن لارس ویلکس کاریکاتوریست سوئدی کشته شده است. وی از سال 2007 تاکنون تحت حفافظت و نظارت پلیس زندگی می کرده است، در این حادثه تصادف 2 مامور پلیس نیز کشته شده‌اند.

چند رسانه سوئدی ادعا کرده‌اند که این کارتونیست از سال 2007 تهدید به مرگ شده بود.

روزنامه Dagens Nyheter چاپ سوئد نوشت: شریک این کارتونیست، مرگ وی را تأیید کرده و خبرگزاری سوئدی TT نیز اعلام کرده است که پلیس تأیید می کند که ویلکس 75 ساله با دو مامور پلیس که در خودرو بوده اند در این حادثه جان باخته اند.

به گفته پلیس، یک ماشین پلیس غیرنظامی و یک کامیون بعد از ظهر یکشنبه در خارج از شهر مارکارید با یکدیگر برخورد کرده و آتش گرفتند. راننده کامیون به بیمارستان منتقل شد و علت تصادف در دست بررسی است.

او از سال 2007 و پس از بروز خشم مسلمانان و دوستداران پیامبر تحت محافظت پلیس سوئد بود. مسلمانان جهان از همان زمان این رفتار دولت سوئد را نوعی جایزه دادن به اسلام‌ستیزی دانستند.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید