کارخانه‌های تعطیل شده در خوزستان به زودی فعال خواهند شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، صادق خلیلیان امروز سه‌شنبه در حاشیه نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان خوزستان در جمع خبرنگاران با اعلام خبر آغاز فعالیت کارخانه‌های تعطیل شده استان در آینده نه چندان دور، اظهار داشت: در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به مشکلات برخی از شرکت‌هایی که در فعالیت‌های کشاورزی و صنعتی، با دستگاه‌های مختلف دچار مشکل شده‌اند، پرداخته می‌شود که به یاری خدا بتوانیم این شرکت‌ها را هر چه سریعتر فعال کرده و مشکل تولید و اشتغال استان را به بهترین شکل ممکن حل کنیم.

وی افزود: پس از ارائه فراخوان به مؤسسات و شرکت‌هایی که دچار مشکل شده‌اند به جلسه دعوت می‌شوند و پس از بررسی مشکلات آن‌ها راه حل مناسب ارائه می‌شود تا این شرکت ها بتوانند مجدداً فعالیت خود را آغاز کنند.

استاندار خوزستان در خصوص تصمیمات این کارگروه گفت: مصوبات این کارگروه به عنوان مقررات کشور تلقی می‌شود و می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

استاندار خوزستان: حفظ آرامش بازار در اولویت برنامه‌ریزی‌ اقتصادی قرار گیردتنها راه برون‌رفت از مشکلات خوزستان توجه به توصیه‌های امام خامنه‌ای استاستاندار ویژه خوزستان تشریح کرد؛ وضعیت انتصابات، اولویت‌ها و پروژه‌های خوزستان در دولت سیزدهم

در ادامه رضا فتوحی، سرپرست جدید معاونت اقتصادی استانداری خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: روند توسعه اقتصادی و اشتغال در بخش‌های مختلفی مانند صنعت، کشاورزی و خدمات از مهمترین موضوعاتی است که به صورت ویژه باید به آن پرداخته شود در این راستا باتوجه به ظرفیت‌های استان برنامه‌های مختلفی را براساس معیارهای که می‌تواند منجر به افزایش تولید و اشتغال شود، دنبال خواهیم کرد.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به بخش کشاورزی و احداث شهرک کشاورزی بیان داشت: شهرک‌های کشاورزی با محوریت شیلات، زراعت،باغبانی و دامپروری از موضوعاتی است باید به صورت جدی مورد توجه واقع شود.

سرپرست جدید معاونت امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به همجواری خوزستان با کشور عراق تصریح کرد: باتوجه به نقش 20 درصدی خوزستان در تولیدات کشاورزی کشور لذا بحث صنایع تبدیلی، تکمیلی و فراوری بخش کشاورزی مدنظر است.

فتوحی با بیان اینکه باید از ظرفیت شرکت‌های بزرگی که از منابع خوزستان بهره‌مند هستند، استفاده شود افزود: استفاده از این ظرفیت موجب توسعه و آبادانی خوزستان خواهد شد.

وی در خصوص اشتغالزایی برای جوانان ادامه داد: باید بتوانیم با برنامه ریزی صحیح و براساس معیارهای خاص زمینه ساز حضور فارغ التحصیلان رشته های مختلف در بخش های خصوصی شویم.

سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به مسئله تجارت و بازرگانی در خوزستان با توجه به همسایگی و همجواری با عراق ابراز داشت: در مرز شلمچه و چذابه بایستی برنامه‌ریزی اساسی در خصوص بازارچه و مسائل تجاری صورت گیرد.

فتوحی با تأکید بر ضرورت رونق بنادر گفت: اشتغال، استعدادها، امکانات و منابع موجود در این بنادر باید رونق بیابد تا در آینده به یاری خدا اثرگذاری لازم را داشته باشیم.

انتهای پیام/331/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید