کارخانه آزمایش در دو قدمی احیا؛ وزیر اقتصاد قول مساعد برای حل مشکلات داد

– اخبار استانها –

جلال رشیدی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اینکه از ابتدای نمایندگی پیگیر مسئله کارخانه آزمایش به دور از فضای رسانه‌ای بودم اظهار داشت: سفر رئیس جمهور به استان فارس و دیدار از این کارخانه سبب شد که پیگیری‌ها سرعت بیشتر و نتیجه‌بخش‌تری به خود بگیرد.

وی با بیان اینکه نخستین بار بود که پس از تعطیلی کارخانه مورد بازدید از سوی مسئولان ارشد کشوری قرار می‌گرفت گفت: رئیس‌ جمهور در آن بازدید دستوراتی برای احیای کارخانه دادند که ما نیز در استان پیگیر آن بودیم.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیران کارخانه نامه‌ای به رئیس‌ جمهور نوشته و مشکلات را شرح دادند گفت: زیان انباشته، بدهی مالیاتی، اقساط وام و غیره از جمله مشکلات است که در مجموع 90 میلیارد تومان می‌شود.

در بازدید رئیس‌جمهور از کارخانه آزمایش چه گذشت؟

رشیدی کوچی با بیان اینکه مدیران کارخانه تقاضای تخفیف یا بخشودگی داشتند، افزود: در جلسه با وزیر اقتصاد نامه مدیران کارخانه نیز بررسی شد و وزیر اقتصاد قول مساعد دادند که حداکثر مساعدت ذیل ماده 251 قانون بانک برای این کارخانه رخ دهد.

وی با بیان اینکه پس از آن نیز استاندار فارس با سرپرست یکی از بانک‌ها در همین راستا جلسه‌ای برگزار کرد تا بانک مانع به مزایده گذاشتن کارخانه شود بیان کرد: در ازای این اقدام این بانک مدیران کارخانه نیز باید در یک ماه برنامه‌ای برای ایجاد و احیای دوباره خط تولید ارائه دهند.

نماینده مردم مرودشت در مجلس با بیان اینکه همه این اتفاقات نویدبخش اتفاقات خوب درباره کارخانه آزمایش است تصریح کرد: اقدامات حمایتی در دست انجام و تعریف شده است منوط به اینکه مدیران کارخانه نیز برای راه‌اندازی خط تولید از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

انتهای پیام/424/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید