کارشناس روس: مسکو ایران را بیش از یک شریک، بلکه متحد می داند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، آندری اونتیکوف، کارشناس روس، سفر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران به مسکو را نشانه ای از روابط مستحکم و وحدت قوی بین دو کشور توصیف کرد.

اونتیکوف در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سفر رئیس جمهور به روسیه را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: این سفر تنها به گفت وگو با همتای روس خود محدود نشد، بلکه سخنرانی وی در دومای روسیه نیز نادر بود. یک اتفاق بسیار خارق العاده.”

وی تاکید کرد: مقامات روسیه ایران را متحد می دانند که در نوع خود نادر است، زیرا روسیه متحدان را شریک می خواند و صحبت از متحد نشان دهنده ویژگی بارز روابط مسکو و تهران است.

این کارشناس روس گفت: دو کشور بر سر چند موضوع به توافق رسیدند و همکاری های دوجانبه ادامه دارد که این امر در حجم زیاد تجارت بین دو کشور منعکس شده است.

وی ادامه داد: در بسیاری از مسائل منطقه ای و بین المللی مانند سوریه شاهد همکاری دو کشور بوده ایم که دمشق، تهران و مسکو با حمایت یکدیگر توانستند با گروه های تروریستی در سوریه مقابله کنند. بنابراین کشورها حاکمیت خود را حفظ کردند.»

وی به مذاکرات هسته‌ای در وین اشاره کرد و گفت: روسیه و چین به عنوان سپری در برابر چالش‌های غرب عمل می‌کنند، زیرا هر دو کشور در این مذاکرات در کنار ایران هستند.

اونتیکوف با اشاره به رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین گفت: این مانورها عمق روابط سه کشور و اهمیت آن در سطح منطقه و پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای و روابط با روسیه را نشان می دهد. اهمیت آن در چین و. ،

کارشناس روس به مواضع مشترک دو کشور در موضوع سوریه و موضع مشترک دو کشور با چین در موضوع هسته ای ایران اشاره کرد و گفت: این امر به یافتن راه حل در مذاکرات وین کمک می کند و به هیچ یک از این دو اجازه نمی دهد. کشور. خروج از توافق بعدی همان کاری بود که ایالات متحده در دوره ترامپ انجام داد.

انتهای پیام/این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید