کارشناس روس: مسکو ایران را بیش از یک شریک، بلکه متحد می داند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، آندری اونتیکوف، کارشناس روس، سفر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران به مسکو را نشانه روابط مستحکم و وحدت قوی دو کشور دانست.

اونتیکوف در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سفر رئیس جمهور به روسیه را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: این سفر تنها به گفت وگو با همتای روس وی محدود نشد، بلکه شامل سخنرانی وی در دومای روسیه نیز بود که یک سفر نادر و بسیار غیرعادی بود. رویداد.”

وی تاکید کرد: مقامات روسیه ایران را متحد می دانند که در نوع خود نادر است زیرا روسیه این کشور را شریک می خواند و صحبت از متحد نشان دهنده هویت روابط مسکو و تهران است.

این کارشناس روس گفت: دو کشور در بسیاری از موضوعات توافق دارند و همکاری های دوجانبه در حال انجام است که این امر در حجم زیاد تجارت بین دو کشور منعکس شده است.

وی ادامه داد: در بسیاری از موارد منطقه‌ای و بین‌المللی مانند سوریه شاهد همکاری دو کشور هستیم تا اینکه دمشق، تهران و مسکو با حمایت یکدیگر با موفقیت با گروه‌های تروریستی در سوریه مقابله کنند و در نتیجه این کشور حاکمیت خود را حفظ کند. “

وی به مذاکرات هسته‌ای در وین اشاره کرد و گفت: روسیه و چین به عنوان سپری در برابر چالش‌های غربی عمل کردند، زیرا هر دو کشور در این مذاکرات در کنار ایران بودند.

اونتیکوف با اشاره به حرکت مشترک دریایی ایران، روسیه و چین گفت: این حرکت عمق روابط سه کشور را آشکار می کند و مشارکت ایران در سازمان همکاری شانگهای نشان دهنده اهمیت آن در سطح منطقه و اهمیت آن در روابط با روسیه است. و چین.”

این کارشناس روس به مواضع مشترک دو کشور در موضوع سوریه و موضع مشترک دو کشور با چین در موضوع هسته ای ایران اشاره کرد و گفت: این امر به یافتن راه حل در مذاکرات وین کمک می کند و به هیچ کشوری اجازه نمی دهد. . برای خروج از توافق بعدی. ایالات متحده این کار را در دوره ترامپ انجام داد.

انتهای پیام/این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید