کاشت بهار در محدوده سد «آیوشان» غیرممکن است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر ، معاونت برنامه ریختن و وزارت اقتصاد، معاون مدیر عامل آب و خاک، رئیس مرکز جهاد کشاورزی «بیرانچارهمراه با تعداد زیادی از کشاورزان در “بخش سد مخزنی بیرنگبند”ایوشان«بند تبدیل»کاسیان” ملاقات کرد.

در این بازدید جهت بررسی مشکلات و مشکلات سد «ایوشان“اعلام با توجه به ظرفیت ذخیره سازی پشت سد”ایوشانبه گفته اداره منابع آب محلی لرستان، با 51 میلیون متر مکعب، مخزن پشت سد در حال حاضر 22 میلیون متر مکعب است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ذخیره آب پشت سد 35 میلیون مترمکعب بود، کاهش یافته است. ظرفیت ذخیره آب سد 13 میلیون متر مکعب «ایوشان“ما روبرو هستیم

از 22 میلیون مترمکعب آب ذکر شده، 5 میلیون مترمکعب ظرفیت نگهداری سد غیرقابل استفاده است که 6.3 میلیون مترمکعب است. بله محیط زیست و 3 میلیون متر مکعب نفوذ کرده و تبخیر شده و تنها 6 میلیون متر مکعب باقی مانده است.

بر اساس این گزارش، از 6 میلیون مترمکعب باقیمانده طبق اعلام قبلی اداره آب و فاضلاب لرستان، تقاضای تامین آب از شهر خرم آباد و تقاضای 115 روستا بر اساس اعلام آب لرستان است. شورای حفظ منابع، امسال دریچه وجود ندارد، بنابراین سد باز نمی شود و کاشت در فصل بهار غیرممکن است و مدیریت آب برای کشت عمومی مانند گندم، جو، یونجه، شبدر، باغات ضروری است.

بنابراین تا زمانی که اداره منابع آب منطقه ای و مدیریت آب شهرستان خرم آباد به صورت رسمی میزان آب را آزاد نکند، نمی توان برای فصل گرم سال برنامه ریزی کرد. ریختن های شما آنچه را که نیاز دارید دارید.

درباره لزوم شناسایی و معرفی کشاورزان چاه‌کار که در بازدید با بهره‌برداران منطقه، الگوهای رشد را رعایت نکرده‌اند. اندشناسایی کشاورزان مناطقی که آب های سطحی را با کمک موتورهای پمپ غیرقانونی از نهرها استخراج کرده اند اندارائه توصیه های لازم به کشاورزان برای جایگزینی محصولات غیر زراعی آب دوست همچنین بر لزوم جلوگیری از اجاره زمین های کشاورزی به کشاورزان غیر بومی توسط واسطه ها و سودجویان تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید