کاهش حضور مقامات در اجلاس وین/ مقامات اسرائیلی: رستاخیز برجام بهتر از شکست اجلاس وین است-تابونک


کاهش حضور مقامات در اجلاس وین/ مقامات اسرائیلی: احیای شورای امنیت سازمان ملل بهتر از شکست نشست وین است.

درخشش بین المللی: پس از سه روز استراحت به مناسبت سال نو در روز دوشنبه 4 ژانویه، ایران و گروه 5+1 (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه، چین) و کمیته مشترک هماهنگ کننده در هتل کوبورگ وین اتریش بازگشایی می شوند. انجام شده.

بنابراین امروز گفت و گو در سطوح و قالب های مختلف ادامه دارد. در مذاکرات جاری در وین، چهار موضوع لغو تحریم ها، تضمین، راستی آزمایی و مسائل هسته ای در دستور کار مذاکره کنندگان قرار دارد.

اخبار جدید اولیانف از نشست وین

1400/10 / 15-16: 22

نماینده روسیه در وین با اشاره به مذاکراتی که در اجلاس وین انجام شد، گفت: در روند مذاکرات برای احیای توافق هسته ای پیشرفت هایی حاصل شده است.

خبرگزاری روسی تاس گزارش داد: «میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه سازمان بین المللی در وین، هشتمین دور مذاکرات وین در حال انجام است». جلسات غیررسمی فشرده اشکال مختلفی دارد. کار برای رفع تحریم ها علیه ایران، مسائل هسته ای و مجموعه ای از گام ها برای احیای برجام ادامه دارد. اولیانوف در پاسخ به سوالی درباره پیشرفت مذاکرات گفت:

این احتمال وجود دارد که تعداد مقامات حاضر در مذاکرات در وین را کاهش دهد

خبرنگاری در وال استریت ژورنال در توییتی نوشت که همه گیری کنونی کرونا در اروپا می تواند محدودیت هایی را برای تعداد کارکنان شرکت کننده در جلسات در وین اعمال کند.

لارنس نورمن می نویسد: وی گفت: “این موضوع تحت تأثیر همه گیری (کرونا) نیست. گفته می شود که استثناهایی وجود دارد، اما ما سعی می کنیم بیشتر جلسات را به دو نفر در هر هیئت محدود کنیم.

ژنرال صهیونیست: احیای بولجام بهتر از شکست مذاکرات وین است

در چند هفته و چند ماه گذشته مقامات رژیم صهیونیستی مواضع متناقضی در قبال برنامه هسته ای ایران اتخاذ کرده اند و وین آمریکا یکجانبه و غیرقانونی علیه جمهوری اسلامی است و اخیراً آهالون حریبا، مدیر اطلاعات نظامی اسرائیل، مذاکراتی برای لغو تحریم ها انجام شد. (سه شنبه) احیای بلجام بهتر از شکست در مذاکره است.

به گزارش صهیونیستی تایمز اسرائیل، رئیس سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در یک کنفرانس امنیتی مهم در کابینه تل آویو در مقابل مقامات اسرائیلی حضور داشت که به نظر می رسید در موقعیتی متفاوت از دیگر مقامات رژیم صهیونیستی برای احیای بلجام قرار دارند. از بین بردن طرح اعلام شده در مواجهه با کاهش تحریم ها، برنامه هسته ای ایران برای تل آویو بهتر خواهد بود.

تایمز اسرائیل در گزارش خود با تاکید بر اینکه موضع این مقام صهیونیستی این است که شکست در مذاکره بیش از هر چیز دیگری مطلوب است، مگر اینکه توافقی بسیار قوی‌تر و قوی‌تر از بلجام وجود داشته باشد. مقامات اداری

بر اساس این گزارش، وب‌سایت عبری «والا نیوز» دو وزیر اسرائیلی ناشناس دارد که در نشست این هفته کابینه در هسته اصلی سال 2015 در مقایسه شکست آهالون حریبه در مذاکره بین ایران و جهان حضور داشتند و گفت که او بر احیای این توافق تاکید کرد. قدرت تضمین های بیشتری در مورد محدودیت های فعالیت هسته ای ایران می دهد.

مقامات نظامی رژیم صهیونیستی نیز در جلسه کابینه اعلام کردند که احیای بلجام به تل آویو فرصت بیشتری برای آماده شدن برای سناریوهای مختلف تشدید تنش با ایران و دولت صهیونیستی برای آماده شدن برای چنین وضعیتی می دهد و گفت: در وضعیت بهتری قرار خواهد گرفت. موقعیت

گفته می شود که نیروهای اسرائیلی از اظهار نظر در مورد این خبر خودداری کرده اند.

به گزارش ولا نیوز، اظهارات حریبه درباره اظهارات اخیر موساد توسط دیوید بارنیا، حمایتی از احیای برجام نیست و به وزیران اسرائیلی، تل آویو در تلاش است تا بر آمریکا در مفاد توافق با ایران تأثیر بگذارد. وقتشه.

ورنیه گفت: «زمان رو به اتمام است و ارزش زمان و تلاش برای گفتگو با آمریکایی ها درباره محتوای توافق (با ایران) را دارد.

مقامات رژیم صهیونیستی به شدت با اجلاس وین برای احیای برجام مخالف هستند، در چند هفته اخیر تلاش می کنند فضایی را علیه برنامه هسته ای ایران ایجاد کنند تا جلوی پیشرفت نشست وین را بگیرند، من روی آن کار کرده ام.

این در حالی است که مقامات رژیم صهیونیستی با احیای برجام مخالفت کامل دارند به گونه ای که ییل راپید وزیر امور خارجه اسرائیل در ماه گذشته و اصولاً تل آویو در توافق احتمالی ایران و قدرت های بزرگ جهان، در عین حال تلاش می کنند تا فضای مذاکرات با ایران را متشنج کند.

او ماه گذشته به نیویورک تایمز گفت: «این توافق هیچ مشکلی ندارد. معامله خوب چیز خوبی است. دومین چیز خوب این است که من مخالفم، اما تحریم ها (علیه ایران) را تقویت خواهم کرد و از پیشروی ایران جلوگیری خواهم کرد. سومین چیز بد، یک توافق بد است.»

البته طبق این گزارش، راپید به محتوای یک معامله خوب یا بد اشاره ای نکرده است.

این خبر دیروز (سه شنبه) زمانی منتشر شد که ادوارد پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست فعلی وین گفت “هیچ پیشرفتی حاصل نشده است.”

دیدگاهتان را بنویسید