کاهش فاصله شورا با شهرداری – خبرگزاری سریع اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار سریع، سعید محمد دهنوی شنبه شب در اولین نشست هم اندیشی روسای شوراهای اسلامی به مناسبت روز شوروی اظهار داشت: رویکرد فناورانه به موضوع مدیریت شهری موضوع مهم موفقیت و شورا است. و عقب ماندن شهرداری از این موضوع نمی تواند موثر باشد.»

معاون هماهنگی اقتصادی فرماندار گلستن گفت: توسعه شهری و زیست محیطی یکی دیگر از اصول توسعه شهرستان است و در این سال ها اتفاقات بزرگی در دنیا رخ داده که قابل الگوبرداری است.

دهنوی با اشاره به شعار امسال گفت: بخشی از بار این شعار از دیرباز بر دوش شوراها و شهرداری ها بوده و با نام مستعار امسال این بار سنگین است.

وی افزود: باید فاصله شهرداری ها و شوراها کاهش یابد تا بتوان این شهر را بهتر به دست آورد و شهرستان های منطقه را به سمت توسعه پایدار رساند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی فرمانداری گلستن گفت: برای رفع مشکلات امروز شهرها باید به نخبگان روی بیاورند و با تعامل مردمی و ایجاد پروژه های سودآور، شهرداری ها را به درآمد پایدار برسانند.

دهنوی گفت: ایجاد شرکت سرمایه گذاری استانی یکی از راهکارهای مهم برای ایجاد درآمد پایدار برای استان به ویژه شهرداری ها است.

وی افزود: بسیاری از پروژه های نیمه تمام که در منطقه وجود دارد در صلاحیت شوراها و شهرداری ها قابل انجام است.

دهنوی ادامه داد: می توانیم با بهره گیری از ظرفیت های قانونی آنچه شوراها و شهرداری ها دارند، دارایی ها را افزایش دهیم اما به شرطی که این توان در حوزه هزینه های جاری بیرون نرود و در حوزه سرمایه گذاری خارج شود.

دیدگاهتان را بنویسید