کاهش قیمت سکه 300 هزار تومان / بزرگترین کاهش قیمت ربع سکه – تابناکنادر بذرافشان در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت بازار داخلی سکه و طلا در هفته گذشته، اظهار کرد: در هفته گذشته به طور متوسط ​​2 دلار در هر اونس طلا کاهش داشته ایم. علیرغم اینکه از ابتدای هفته تا اواسط هفته روند صعودی قیمت طلا در بازارهای جهانی داشت، اما تا پایان هفته کاهش یافت و در نهایت کاهش دو دلاری را رقم زد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: سکه و طلا در بازارهای داخلی نیز پس از نوسانات نرخ ارز در روزهای ابتدایی هفته در مسیر افزایش نوسانات قرار گرفتند، اما اعمال رویکردهای جدید بانک مرکزی در عرضه ربع سکه. بورس کالا و اعلام توزیع 450 هزار ربع سکه و همچنین اعلام راه اندازی بازار مبادلات ارز و طلا در آینده نزدیک باعث شده تا سکه و طلا در بازار از مسیر صعودی پرهیز کرده و در مسیر کاهش قیمت ها حرکت کنند. به این ترتیب روز سه شنبه نسبت به دوشنبه شاهد افت قیمتی یک میلیون تومانی هر قطعه سکه و حدود 55 هزار تومانی هر گرم طلای 18 هزار تومانی خواهیم بود.

وی ادامه داد: این روند نزولی قیمت ها تا روز چهارشنبه ادامه داشت و باعث کاهش 900 هزار تومانی دیگر از قیمت سکه شد. اما در آخرین روز بازار (پنجشنبه) پس از نوسانات نرخ ارز در بازار و برخی اخبار سیاسی و اقتصادی در جهان، قیمت سکه و طلا در بازار داخلی کاهش و باز هم نسبت به روز چهارشنبه افزایش اندکی قیمت داشت. بنابراین بخشی از این کاهش نزدیک به دو میلیون تومانی (طی دو روز سه شنبه و چهارشنبه) جبران و تقویت شد.

این مقام صنفی خاطرنشان کرد: این امر موجب شد تا در آخرین معاملات پایان هفته نسبت به ابتدای هفته، هر قطعه سکه به طور متوسط ​​300 هزار تومان کاهش قیمت داشته باشد. این در حالی است که از ابتدای هفته تاکنون هر مثقال طلای 17 عیار به طور متوسط ​​5 میلیون تومان و هر گرم طلای 18 عیار با میانگین 1000 تومان افزایش قیمت داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید