کاهش قیمت نفت خام در بازار انرژیبرخی از کشورهای بزرگ تولیدکننده نفت خام گفته اند که می توانند مقادیر زیادی از ذخایر اضطراری نفت خام خود را در هفته های آینده آزاد کنند. در روزهای اخیر، قیمت نفت خام همچنان تحت تاثیر گزارش‌هایی مبنی بر ادامه قرنطینه عروق کرونر در برخی شهرهای چین از جمله شانگهای قرار گرفته است.

عدم تمایل غرب به اعمال تحریم‌ها بر بخش انرژی روسیه نیز باعث شده است که ادامه جنگ اوکراین تأثیری بر بازار انرژی نداشته باشد.

قیمت کالاهای برنت دریای شمال در معاملات امروز جهان با 0.5 درصد کاهش به 100.58 دلار در هر بشکه رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت با 0.6 درصد کاهش به 96.3 دلار در هر بشکه رسید.

جوزپ بورل، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا در نشست دیروز ناتو اعلام کرد که اقدامات جدید اتحادیه اروپا برای ممنوعیت کل واردات زغال سنگ از روسیه ممکن است تا جمعه (امروز) اعلام شود.

وی همچنین تاکید کرد که تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است در روزهای آینده جلسات مفصلی را درباره تحریم کامل نفت روسیه برگزار کنند.
با این حال، انتظار می رود که ممنوعیت واردات زغال سنگ از روسیه تا اواسط ماه اوت، حدود یک ماه دیرتر از برنامه اولیه، توسط کشورهای غربی به طور کامل اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید