کاهش مرگ و میر عروق کرونر در 23 استان کشوربه گزارش خبرنگار بهداشت و درمان ایرنا، معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه با انتشار گزارشی نوشت: بررسی هفتگی وضعیت کنونی کرونا در کشور در هفته چهارم فروردین ماه 1401 مصادف با هفته صد و سیزدهم این اپیدمی نشان می دهد چهار استان ایلام، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر هفته گذشته را بدون فوتی سپری کرده اند.

همچنین در هفته های اخیر شاهد افزایش تعداد بیماران بستری در یکی از استان های کشور یعنی استان سمنان بوده ایم.

در هفته 113 اپیدمی کرونا در کشور، تعداد بیماران سرپایی مثبت شناسایی شده 12 هزار و 110 نفر، تعداد بستری‌های جدید دو هزار و 90 نفر و فوتی‌های جدید 204 نفر بوده است.

در استان تهران تعداد بیماران سرپایی مثبت شناسایی شده در هفته گذشته ۷۷۴ نفر، تعداد بستری‌های جدید ۴۱۴ نفر و فوت‌های جدید ۵۱ نفر و تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها در استان کاهش یافته است.

بر اساس آخرین به روز رسانی ها، تعداد شهرهای دارای وضعیت قرمز کشور از 55 شهر به 2 شهر و تعداد شهرهای دارای وضعیت نارنجی از 84 شهر به 48 شهر کاهش یافته است.

همچنین تعداد شهرهای دارای وضعیت زرد از 274 شهر به 323 شهر و تعداد شهرهای دارای وضعیت آب از 35 شهر به 75 شهر افزایش یافته است.

شب گذشته ۱۸ هزار و ۵۴۱ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شد. تاکنون ۶۴ میلیون و ۲۵۷ هزار و ۴۳۰ نفر نوبت اول، ۵۷ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۴۶۷ نفر نوبت دوم و ۲۶ میلیون و ۸۸۳ هزار و ۹۲۶ نفر دوز دریافت کرده‌اند. در رتبه سوم واکسن کرونا تزریق شد و تعداد کل افراد تزریق شده واکسن در کشور به ۱۴۸ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۸۲۳ دوز رسید.

1352

دیدگاهتان را بنویسید