کاهش چشمگیر اعتماد شهروندان آلمانی به نهادها و شخصیت‌های سیاسی

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "ان تی وی" آلمان، نتایج نظر سنجی جدیدی نشان می دهد که اعتماد به مقامات و نهادهای سیاسی در آلمان کاهش چشمگیری داشته است. این نظر سنجی نشان می دهد که تقریبا همه نهادهای سیاسی از رئیس جمهور فدرال گرفته تا شورای شهر اعتماد خود در بین شهروندان آلمانی را از دست داده اند. این تغییر به ویژه برای صدر اعظم آلمان نسبت به سال پیش زیاد است.

این نظر سنجی نشان داد که البته در آغاز سال 2022 رئیس جمهور فدرال آلمان یک بازیگر سیاسی در آلمان است که اکثر شهروندان به آن اعتماد دارند.

این نظر سنجی که از طرف موسسه فورسا و به سفارش آر تی ال و ان تی وی آلمان انجام شده است نشان می دهد که 75 درصد شهروندان اعلام کردند اعتماد زیادی به رئیس جمهور فدرال آلمان دارند.

نهادهایی که قدرت سیاسی واقعی در آلمان را در دست داشتند با فاصله زیاد از کاهش اعتماد زیادی در بین شهروندان برخوردار شدند. بر این اساس 57 درصد شهروندان اعلام کردند که اعتماد زیادی به صدر اعظم دارند که تعداد آن ها 18 درصد کم تر از یک سال پیش و زمانی بود که هنوز آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان بود. در مقایسه می توان گفت که اعتماد به رئیس جمهور فدرال یک درصد و اعتماد به دولت فدرال 7 امتیاز کاهش داشته است.

توافق احزاب دولتی آلمان برای انتخاب مجدد «اشتاین مایر» به عنوان رئیس جمهوراختلافات فاحش بین روسای جدید "جی 7" و اتحادیه اروپا/ آیا موتور مشترک فرانسه- آلمان کار می کند؟اولویت های موضوعات سیاسی برای شهروندان آلمانی در سال 2022 چیست؟موضع دولت جدید آلمان درباره صادرات سلاح به عربستان چیست؟

این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که اعتماد به سایر نهادهای فدرال ، ایالتی و شهرداری ها در آلمان هم کاهش چشمگیری داشته است. تنها اتحادیه اروپا بدون تغییر نرخ اعتماد 38 درصدی شهروندان آلمانی را به دست آورده است. همچنین اعتماد به احزاب سیاسی با 24 درصد به پایین ترین حد طی سال های متمادی رسیده است.

نتایج این نظر سنجی همچنین نشان داد که اعتماد به نهادهای سیاسی در ایالات شرقی بیشتر از ایالات غربی کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید