کاهش 10 تا 15 درجه ای دما در استان های شمالی – تابناک


به گزارش «تابناک»، صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، سامانه بارشی به تدریج از شمال غرب و به استان های واقع وارد کشور شد. در شمال غرب، غرب و جنوب غرب استان‌های ساحلی خزر استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی با بارش برف و باران، رعد و برق، وزش باد موقتی شدید و تگرگ در ناحیه مستعد

ادامه: روز شنبه (21 فروردین) بارش باران در شمال غرب سواحل شمالی، شمال شرق استان های دامنه های جنوبی البرز و استان های دامنه زاگرس مرکزی ادامه دارد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی، روز یکشنبه (13/4/13) در ارتفاعات البرز، سواحل دریای خزر و شمال شرق و در شمال شرق کشور در روز دوشنبه (دوشنبه) بارش باران پیش‌بینی می‌شود. 14/4). روز سه شنبه (15 فرودین) هوای آرام در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود.

وی افزود: طی دو روز آینده در شمال غرب استان های ساحلی خزر، استان های واقع در دامنه جنوبی البرز و مناطق مرکزی کشور، شنبه و یکشنبه علاوه بر این مناطق، وجود خواهد داشت. کاهش محسوس دما در شمال شرق و شرق کشور، در شمال غرب بارش باران خواهد بود. برخی از مناطق غرب و ارتفاعات البرز به صورت برف و کولاک خواهد بود و حداکثر کاهش دما در سواحل خزر و استان اردبیل بین 10 تا 15 درجه است. در سایر مناطق ذکر شده کاهش دما بین 4 تا 9 درجه پیش بینی می شود.

ضیائیان بیان کرد: طی دو روز آینده در اکثر نقاط کشور وزش باد شدید و در نقاط مستعد گرد و خاک گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی افزود: خلیج فارس و تنگه هرمز از شنبه تا دوشنبه طوفانی و طوفانی است. دریای خزر تا روز یکشنبه مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی همچنین از وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده خبر داد و گفت: آسمان تهران فردا (4/12) نیمه صاف همراه با وزش باد شدید و افت محسوس خواهد بود. در دما، گاهی بارندگی و از ساعات پایانی ابر با حداقل کاهش می یابد دما 8 و بیشینه دما 15 درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه (13.4.) صاف تا نیمه ابری و در برخی ساعات وزش باد شدید همراه با حداقل دما 4 درجه سانتیگراد و حداکثر 14 درجه سانتیگراد است.

ضیائیان در خاتمه گفت: امروز و فردا (11 و 22 فروردین) گرم ترین امروز بندرعباس با دمای 28 و 29 درجه سانتیگراد، همدان با 4- درجه سانتیگراد و شهرکرد با 7- درجه سانتیگراد است. درجه سانتی گراد سردترین مراکز فردای کشور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید