کتاب «خطر نوظهور جنگ اجتماعی مجازی» در نمایشگاه کتاب عرضه شد


به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران توانا، دانشگاه پدافند ملی به عنوان سازوکار علمی و سازمانی در توسعه ادبیات راهبردی و آموزش مدیران ارشد کشور در حوزه مسائل راهبردی، دفاعی و امنیتی با بهره گیری از مبانی و بومی. نظریات، سعی در تدوین راهبردهای تعالی در جهت دستیابی به اهداف برگرفته از رسالت و رسالت علمی خود دارد.

به این معنا، انتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی در سه حوزه مدیریت راهبردی، دفاع ملی و امنیت ملی با توجه به برنامه ها و در چارچوب اهداف و مفاهیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران. و تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای مدظله العالی) تلاشی است برای انتقال مفاهیم و معارف در قالب تالیف کتب تالیف و ترجمه شده به سطوح مختلف مدیران و اعضای جامعه

کتاب «خطر جنگ اجتماعی مجازی» نوشته مایکل مازار، رایان مایکل باور، آباگیل کاسی، سارا آنیتا هینتز و لوک میتوس است که در قالب هشت فصل به بررسی موضوعاتی مانند جنگ اطلاعات، هوش مصنوعی، کلان داده، جرایم رایانه ای و به ویژه جنبه های اجتماعی مشکلات. به مطالب فوق می پردازد و به همت سعید پیرمحمدی، سید محمد قاسم حسینی شورابی برای فراهم آوردن بستری برای مطالعات و بومی سازی موضوعات مشابه در کشور، از انگلیسی به فارسی ترجمه شده است.

درک بهتر از آسیب پذیری های فناوری های نوظهور، به ویژه فیدهای اطلاعات مبتنی بر هوش مصنوعی، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و تصمیم گیری الگوریتمی از جمله پیچیده ترین مشکلات جهان است که همه را به چالش کشیده است.دولت ها، بنابراین توانایی شبکه های اجتماعی مجازی جنگ در مورد در حال ظهور است.

سوال امروز این است که آیا دموکراسی ها برای کنترل و دفاع از خود در برابر این تهدید گرد هم خواهند آمد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر، مطالعه این کتاب به عنوان راهنمای اولیه در این زمینه به مخاطبان پیشنهاد می شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید