کرمانی مقدم: نصف پرسپولیس مقابل پیکان/ یک امتیاز نباید از دست برود


مرتضی کرمانی مقدم می گوید با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس قبل از بازی با پیکان، اظهار داشت: اگرچه نتایج پرسپولیس در هفته های اخیر چندان خوب نبوده اما همچنان به قهرمانی این تیم امیدوار هستم. بازی با پیکان اولین دیدار تیم ما بعد از تعطیلات بود که بسیار مهم بود. برای استقلال مقابل سپاهان کافی بود و در این صورت قهرمانی پرسپولیس بار دیگر امیدها را برای قهرمانی این تیم افزایش داد.

وی افزود: پرسپولیس باید کاری به بازی سایر تیم ها نداشته باشد و به دیدار استقلال و سپاهان فکر نکند، بلکه باید روی دیدار با پیکان و قهرمانی این تیم تمرکز کند. از دست دادن یک امتیاز مقابل پیکان، ادامه فصل را برای این تیم بسیار سخت می کند. البته گل محمدی، کادرفنی و بازیکنان این را می دانند و مطمئن باشید با قدرت به مصاف حریفان خواهند رفت.

* کسب سه امتیاز مقابل پیکان در ورزشگاه آزادی کار آسانی نیست

پیشکسوت پرسپولیس خاطرنشان کرد: پیکان امسال تیم خوب، جوان و بی حاشیه ای دارد و نتایج بسیار خوبی هم کسب کرده است. بیشتر بردهای او خارج از خانه است و هرگز در بازی خارج از خانه شکست نخورده است. این مسائل نشان می دهد پرسپولیس با وجود میزبانی در ورزشگاه آزادی، کار بسیار سختی در پیش دارد و نمی تواند به راحتی سه امتیازی شود.

* سیدجلال روی زمین است. آسانی پرسپولیس کمتر از آلومینیوم نیست

کرمانی مقدم افزود: پرسپولیس مقابل پیکان باید کمترین اشتباه را می کرد و کمترین موقعیت ها را می گرفت. در بازی های قبلی هم دیده بودیم که این تیم شانس های زیادی دارد اما در این دیدار نباید این اتفاق تکرار شود. متأسفانه در چند دیدار اخیر به خصوص مقابل آلومینیوم اراک شاهد عملکرد ضعیف پرسپولیس بودیم و خط دفاعی به طرز وحشتناکی اشتباه پیش رفت. اگر بازیکنی مثل سیدجلال حسینی در زمین باشد با تجربه تیم را در زمین هدایت می کند و نمی گذارد تیم مقابل به راحتی برنده شود.

* تساوی مقابل پیکان هم برای پرسپولیس کارساز نیست

وی با بیان اینکه از دست دادن امتیاز مقابل پیکان تا حد زیادی پرسپولیس را از مسیر قهرمانی خارج می کند، تصریح کرد: این را قبول دارم اما باید دید استقلال مقابل سپاهان چه نتیجه ای خواهد گرفت. اگر پرسپولیس امتیاز بگیرد و استقلال در اصفهان پیروز شود، کار سخت تر از قبل می شود و می توان گفت شانس صعود به صدر جدول رده بندی به حداقل می رسد. با این حال حتی اگر نتایج این دو دیدار مقابل پرسپولیس باشد، کار تمام نمی شود. به عنوان مثال در سال 74 با وجود اینکه پرسپولیس در رده یازدهم یا دوازدهم قرار داشت، این تیم در نیم فصل با استانکو او روند خوبی داشت و در نهایت قهرمان شد. الان هم تمام تمرکز اعضای تیم باید روی بردن تیرها باشد چون به درد پرسپولیس نمی خورد.

* سپاهان نسبت به استقلال شرایط بهتری دارد

کرمانی درباره سختی استقلال مقابل سپاهان گفت: سپاهان با وجود حذف شدن از آسیا در دقیقه 90 فوتبال خوبی در لیگ قهرمانان ارائه کرد. این تیم بازیکنان باتجربه زیادی دارد و به دلیل حضور در مسابقات رسمی در این مدت نسبت به سایر تیم های لیگ برتر در شرایط بهتری قرار دارد. اگر سپاهان به شرایط روحی و روانی مناسب برمی گشت، کار برای استقلال سخت می شد. البته هر تیمی انگیزه بیشتری برای کسب نتیجه مقابل استقلال و پرسپولیس دارد. سپاهان هم به خاطر موقعیتی که برای گرفتن سهمیه دارد با تمام وجود ظاهر خواهد شد.

* امیری و ترابی نیمی از تیم پرسپولیس هستند

وی در خصوص غیبت مهدی ترابی، وحید امیری و فرشاد فرجی در دیدار پرسپولیس مقابل پیکان گفت: پرسپولیس زمانی که یک بازیکن نداشت به مشکل خورد و الان سه بازیکن کلیدی نمی توانند مقابل پیکان به میدان بروند، قطعا این اتفاق خواهد افتاد. سخت تر باشد.” پرسپولیس امسال نیمکت محکمی نداشته و دست گل محمدی خالی است. خارجی ها در بازی پرسپولیس خیلی تاثیرگذار نیستند. با وجود اینکه ترابی و امیری نیمی از تیم هستند اما با وجود غیبت آنها مقدر بود برنده شویم.

پیشکسوت پرسپولیس تصریح کرد: هر بازیکنی که به عنوان یار تعویضی به میدان می رود باید هر چه دارد بدهد. خدا را شکر امید عالیشاه و سیامک نعمتی شرایط خوبی دارند و می توانند به عنوان جانشین ترابی و امیری استفاده شوند. امیدوارم گل محمدی در دیدار مقابل پیکان از سیدجلال حسینی در ترکیب اول استفاده کند چرا که هنانوف با وجود عملکرد خوبش مقابل آلومینیوم ضعیف عمل کرد. بازی با فلش دشوار است و باید برای افرادی مانند یک تجربه باشد علیسیه و سیدجلال را استخدام کرد. شروع این هفته همه بازی ها فینال دارند و نباید یک امتیاز را از دست بدهید.

* صفروف و تمیروف در سطح پرسپولیس نیستند

کرمانی مقدم درباره عملکرد بازیکنان خارجی پرسپولیس در این فصل وی گفت: برای اطلاع از کیفیت بازیکنان خارجی پرسپولیس کافی است تاثیر آنها را با بازیکنان خارجی سایر تیم ها مانند استقلال مقایسه کنیم. این مشکل را نمی توان به گردن یحیی گل محمدی ع.خیر چون می بینم نیم فصل برای جذب بازیکنان مورد نظرش لیست داده است اما به دلیل بسته شدن پنجره و وضعیت مالی باشگاه قادر به جذب نفرات مورد نظر او نیستند.

وی افزود: شاید بودجه پرسپولیس در حد جذب این سه بازیکن باشد اما به غیر از هنانف، دو بازیکن دیگر هم وجود دارد. خط و تامیروف آنها در سطح پرسپولیس نیستند. تامیروف او فقط جلوی زمین می دود اما ما به یک مهاجم نیاز داریم. کادر فنی در جذب این بازیکنان مقصر نیست اما مشکلات مالی و بدهی موجود مانع جذب افراد شایسته و موثر می شود.

نهایت پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید