کرملین: روسیه تاکنون آغازگر حمله به هیچ کشوری نبوده است

بین الملل / آمریکا، اروپا

http://fna.ir/5z7iw ۰ کرملین: روسیه تاکنون آغازگر حمله به هیچ کشوری نبوده است

سخنگوی کرملین با هشدار به جوسازی غرب در خصوص اوکراین گفت که روسیه تاکنون آغازگر حمله به هیچ کشوری نبوده است.

کرملین: روسیه تاکنون آغازگر حمله به هیچ کشوری نبوده است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی کرملین گفت که روسیه تاکنون آغازگر حمله به هیچ کشوری نبوده است.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین شنبه شب به وقت تهران گفت که روسیه هرگز ابتدا به هیچ کشوری حمله نکرده است. او در پاسخ به این سئوال که آیا روسیه اقدامات احتمالی دیگر کشورها را زودتر از موعد پاسخ می‌دهد، این سخنان را بیان کرد.

این مقام ارشد کرملین حمله روسیه به اوکراین را بی‌اساس و پوچ توصیف و تاکید کرد که روسیه تهدیدی علیه هیچکس نیست. با این حال، او احتمال تحریکات ازسوی غرب برای توجیه چنین ادعاهایی رد نکرد و هشدار داد که تلاش برای حل مشکل در جنوب شرقی اوکراین از طریق استفاده از زور، جدی‌ترین عواقب را به همراه خواهد داشت.

به گفته وی، مسکو تمام تلاش خود را برای کمک به کی‌یف برای حل مناقشه «دونباس» و در عین حال پایبندی به «چارچوب نرماندی» و «توافقنامه مینسک» انجام می‌دهد.

منابع رسانه‌ای روسیه به نقل از ارتش این کشور روز شنبه خبر دادند که رزمایش نظامی این کشور در نزدیکی مرز اوکراین پایان یافت. به گزارش خبرگزاری «اینترفاکس» ۱۰ هزار نیروی نظامی روسیه بعد از پایان رزمایش در نزدیکی اوکراین به پایگاه‌های نظامی خود برگشتند. این رسانه به نقل از ارتش روسیه گزارش داد که بعد از رزمایش‌های چند هفته‌ای ارتش در نزدیکی مرز اوکراین بیش از ۱۰ هزار نظامی روسی به پایگاه‌های نظامی خود برگشتند. در این گزارش اعلام شد، مرحله‌ای از هماهنگی رزمی لشکرها، خدمه رزمی، جوخه‌ها در یگان‌های موتوری به پایان رسید. رزمایش‌های روسیه در چند منطقه نزدیک به اوکراین از قبیل شبه جزیره کریمه برگزار شد.

طی هفته‌های اخیر رسانه‌های آمریکایی-غربی بارها درباره به صورت پر حجم درباره حمله روسیه به اوکراین با توجه به استقرار بیش از هزاران نظامی روسیه در نزدیکی مرز دو کشور تبلیغات منفی کرده بودند. مقام‌های دولت غربگرای اوکراین، مسئولان آمریکا و دیگر کشورهای غربی بارها ادعا کردند که مسکو در تدارک برای حمله به اوکراین است.

روسیه ضمن رد این ادعاها اعلام کرد که استقرار نیروهای نظامی این کشور در تمامیت ارضی روسیه کاری قانونی است و کشورهای خارجی حقی برای دخالت در این موضوع ندارند. مقام‌های مسکو همچنین طی هفته‌های اخیر بارها به واشنگتن و غربی‌ها درباره تشدید حضور در نزدیکی مرزهای روسیه هشدار داده و عضویت احتمالی اوکراین در ناتو را خط قرمز خوانده‌اند.

انتهای پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید روسیه اوکراین کرملین حمله دیمیتری پسکوف سخنگیو کرملین دونباس این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • آلمان: حمله روسیه به اوکراین محتمل نیست

  • بلینکن:دیدار بایدن و پوتین دربرنامه نیست

  • رونمایی روسیه از یک پهپاد جدید شناسایی

source

دیدگاهتان را بنویسید