کره شمالی به پیام های آمریکا پاسخ نمی دهد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گفته ایالات متحده، پیونگ یانگ گاردین است جوان آزمایش سلاح در صد و دهمین سالگرد تولد موسس “کیم ایل” امکان پذیر است. سونگتحرکات اخیر را تقویت کنید.

کره شمالی در ماه های اخیر مجموعه ای از موشک ها را شلیک کرده است که باعث افزایش نگرانی در مورد آزمایش احتمالی هسته ای شده است، در حالی که ایالات متحده می گوید کره شمالی خواسته های واشنگتن برای ادامه مذاکرات خلع سلاح هسته ای را نادیده گرفته است.

نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی گفت: نمی‌خواهم زیاد حدس بزنم، اما فکر می‌کنم این یک پرتاب موشک دیگر است و می‌تواند یک آزمایش هسته‌ای باشد.

کره شمالی از سال 2006 چندین بار تسلیحات هسته ای آزمایش کرده است که آخرین آن در سال 2017 بود.

یک مقام آمریکایی گفت که این پیونگ یانگ است جوان این کشور همچنان به پیشنهادهای واشنگتن برای ادامه مذاکرات برای حذف همه سلاح های هسته ای از شبه جزیره کره چشم پوشی می کند. وی گفت: ما هیچ پاسخی از سوی پیونگ یانگ نداریم جوان ما آن را دریافت نکردیم، که مایه ناامیدی بزرگ است، زیرا چندین پیام خصوصی و عمومی فرستادیم که آنها را به یک مکالمه بدون قید و شرط دعوت کرد، در عوض آنها یک سری آزمایش موشکی را آغاز کردند. اند که اخیراً حداقل سه موشک قاره پیما شلیک کرده است پیما به اوج خود رسیده است. این اقدامات تهدیدی جدی برای ثبات منطقه است.»

این دیپلمات آمریکایی همچنین گفت که چین و روسیه برای “جو” فشار می آورند بایدنرئیس جمهور آمریکا به گفتگو با کیمل ادامه می دهد جونگ کهرهبر کره شمالی کمکی نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید