کره شمالی یک موشک مافوق صوت را با موفقیت آزمایش کردبه گزارش روز پنجشنبه ایرنا از نیکی آسیا، خبرگزاری دولتی کره شمالی KCNA روز پنجشنبه گزارش داد که یک موشک مافوق صوت پس از یک پرواز 700 کیلومتری بدون خطا به هدف خود اصابت کرد.
کره شمالی اولین بار در سپتامبر سال گذشته یک موشک مافوق صوت را آزمایش کرد و به این ترتیب به گروهی از کشورهای جهان پیوست که در حال توسعه فناوری موشکی هستند.
خبرگزاری کره شمالی افزود: این موشک همچنین توانایی خود را در ترکیب “پرواز چند فازی بدون نیروی موتور و مانورهای عرضی قوی” نشان داد.
به گزارش ایرنا، موشک های مافوق صوت یا مافوق صوت به این معناست که این نوع موشک ها می توانند با سرعتی حداقل پنج برابر سریعتر از سرعت صوت (5 ماخ) یا بیش از 6100 کیلومتر (3800 مایل) در ساعت حرکت کنند. این موشک‌ها می‌توانند در حین پرواز مانور دهند، که ردیابی و استراق سمع آنها را بسیار دشوارتر از موشک‌های سنتی می‌کند. این نوع موشک ها با کاهش زمان پرواز، توانایی پاسخگویی و واکنش را نیز کاهش می دهند. بسته به طراحی، آنها می توانند سرهای هسته ای یا متعارف را حمل کنند و می توانند تعادل استراتژیک را بر هم بزنند.
به گزارش ایرنا، قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد تمامی آزمایش های موشکی بالستیک و هسته ای کره شمالی را ممنوع و تحریم هایی را علیه این برنامه وضع کرده است. به گفته مقامات کره جنوبی، نیروهای کره شمالی چند هفته است که تمرینات زمستانی انجام داده اند.
ساعاتی پس از اعلام کره شمالی مبنی بر پرتاب این موشک، ژاپن اعلام کرد که وزرای خارجه و دفاع این کشور روز جمعه با همتایان آمریکایی خود برای گفتگو درباره مسائل امنیتی دیدار خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید