کرونا امسال 1 تریلیون دلار به صنعت گردشگری جهان ضرر وارد می‌کند

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد (UNWTO) روز دوشنبه اعلام کرد که درآمد حاصل از گردشگری بین‌المللی در سال 2021 می‌تواند به 800 میلیارد دلار برسد که نسبت به سال 2020 پیشرفت کمی داشته، اما کمتر از نصف رقم 1.7 تریلیون دلار ثبت شده در سال 2019 است.

به گفته این سازمان، سهم گردشگری از اقتصاد در سال 2021 معادل 1.9 تریلیون دلار (بر اساس تولید ناخالص داخلی مستقیم گردشگری) تخمین زده می‌شود که بسیار کمتر از رقم ثبت شده در دوران قبل از همه‌گیری یعنی 3.5 تریلیون دلار است.

سازمان جهانی گردشگری در گزارش خود نوشت: علیرغم پیشرفت‌های اخیر، نرخ‌های نابرابر واکسیناسیون در سراسر جهان و سویه‌های جدید کووید-19 می‌تواند بر بهبودی کند و شکننده تأثیر بگذارد.

در این گزارش آمده است: فشار اقتصادی ناشی از همه‌گیری می‌تواند بر تقاضای سفر تأثیر بگذارد که با افزایش اخیر قیمت نفت و اختلال در زنجیره تأمین تشدید شده است.

این سازمان همچنین انتظار دارد که ورود گردشگران بین‌المللی در سال 2021 بین 70 تا 75 درصد پایین‌تر از سطح سال 2019 باقی خواهد ماند، یعنی کاهشی مشابه در سال 2020.

بر اساس گزارش سازمان UNWTO، بخش گردشگری جهانی در سال گذشته 2 تریلیون دلار از درآمد خود را به دلیل بیماری همه گیر از دست داده است، که آن را به یکی از بخش های بسیار آسیب دیده از این بحران تبدیل کرده است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید