کشتن نگهبانان در مرحله انتقام / حکم در انتظار اعدام + فیلم


گروه استان های زنجان، سمیه محرمی از ساعت 18:30 روز دوشنبه 15 فروردین ماه سال جاری حادثه تلخ درگذشت دو شهید محیط زیست استان زنجان را آغاز کردند.بانان در منطقه شکار ممنوع «فیله ویژه» به یک دستگاه نیسان با دو سرنشین برای شکار در منطقه مشکوک شد و دستور توقف شکارچیان و فرار صادر شد.بانان همچنین در دستگاه ماشین «یکاتعقیب می کنند.

محیطبانان در پی این پیگیری، مرکز حفاظت محیط زیست و اداره کل محیط زیست زنجان از طریق بی سیم و تلفن همراه برای دستگیری شکارچیان در حال حرکت به سمت جاده زنجان – قزوین گزارش می دهند.

شکارچیان پس از ادامه تعقیب و گریز از ادامه مسیر خودداری کرده و به حاشیه جاده بازگشتند باز می شودآن محیط را بچرخانیدبانان آنها همچنین حدود یک ساعت به تعقیب آنها ادامه می دهند و با محیط ارتباط برقرار می کنندبانان در وسط از ساعت 7:30 بعد از ظهر قطع شد و بعد هیچ چیز در اطرافبانان تلفن های همراه خود را پاسخ نمی دهند.

با قطع ارتباط نیروهای کمکی برای تعیین وضعیت به منطقه اعزام شدند که با توجه به تاریکی هوا و فرا رسیدن شب، جست و جوها موفقیت آمیز نبود اما با پاکسازی هوا در روز سه شنبه هفدهم دی ماه فروردین. و جو برای یافتن محیطبانان در نتیجه اجساد بی جان دو مرد مسلح که با تفنگ کشته شده بودند در کنار خودروهایشان پیدا شد. بلافاصله مقامات پلیسی و قضایی وارد صحنه شدند و اقدامات اولیه را برای شناسایی عاملان این جنایت انجام دادند.

مهدی مجلل و میکائیل هاشمی از شهدای زنجان

حسین آبسالان مدیرکل وقت محیط زیست استان زنجان در گفت وگو با خبرنگار فارس با تایید شهادت دو محیط بان در زنجان گفت: دو نفر از محیط بانان. بانان آنها شب گذشته به دلیل تعقیب افراد ناشناس در منطقه حفاظت شده فیلا خاص و بر اثر تیراندازی به شهادت رسیدند و پلیس در حال بررسی جزئیات این حادثه است.

دستور فوری رئیس کل دادگستری زنجان برای دستگیری محیطبانان

در پی شهادت دو نفر از محیط بانان بانان رئیس کل دادگستری استان زنجان نیز در حین انجام ماموریت در زنجان توسط افراد ناشناس دستور رسیدگی فوری به موضوع و دستگیری عاملان این حادثه را صادر کرد.

حجت الاسلام اسماعیل صادقی یارکیرئیس کل دادگستری استان زنجان از دستور فوری برای پیگیری ماجرای کشته شدن دو محیط بان مسلح در زنجان خبر داد و گفت: به گفته مسئولان، دو نفر از محیط بانان حفاظت از حوزه استحفاظی در حین انجام وظیفه توسط افراد ناشناس کشته شدند.
وی گفت: بلافاصله پس از اطلاع از موضوع دستورات لازم صادر و بازپرس ویژه قتل به محل اعزام شد.

دستگیری دو نفر به عنوان شاهد محیط زیست بانان زنجانی

فرمانده انتظامی استان زنجان در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان از دستگیری دو نفر به عنوان متهم خبر داد و گفت: در ادامه تحقیقات در خصوص شهادت دو محیط بان زنجانی دو متهم شناسایی و مدتی بعد دستگیر شدند.

جعفر رحمتی با بیان اینکه این دستگیری کاملاً مربوط به پرونده مرگ دو محیط بان زنجانی است، افزود: وی یکی از شکارچیان حاضر در صحنه بود.

وی با بیان اینکه برای مشخص شدن زوایای حادثه و تعداد شکارچیان حاضر در محل نیاز به تحقیقات بیشتری است، گفت: جنایت و حادثه هولناک بوده و باید قطعات تصادف را به طور کامل کنار هم قرار می داد تا نحوه تصادف مشخص شود. رخ داده است. .

پرونده شهادت محیط زیست بانان تکمیل و تحویل مراجع قضایی شد

با این حال خردادماه رئیس وقت پلیس آگاهی استان زنجان از پایان تحقیقات درباره شهادت دو پاسدار زنجانی خبر داد و گفت: پرونده تکمیل و تحویل مراجع قضایی شد.

جعفر رحمتی که با اشاره به اینکه پس از پیدا شدن اجساد شهدای محیط زیست بانان وی با بیان اینکه چند نفر به اتهام قتل دستگیر شدند، گفت: تحقیقات در این زمینه به صورت علمی، فنی و آزمایشگاهی انجام شد.

وی با بیان اینکه بازسازی صحنه برای کشف جزئیات این قتل انجام شد، افزود: به همراه مدارک و قرائن و اعترافات مقتضی، تمامی این جرایم توسط یک نفر انجام شد و فرد با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد. کشیده شده. برای مناسک

رحمتی با بیان اینکه جنایتکار مذکور منتظر سرنوشت خود بود گفت: در زمان دستگیری چند نفر به عنوان مظنون دستگیر شدند که پس از تحقیقات از عامل اصلی جنایت به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به کشف سلاح شکاری و شکار قاتل گفت: این فرد دارای سلاح در محیط است. بانان نیز کشف و ضبط شد.

او گفت: «ترس از دستگیر شدن و گم شدن سلاح منجر به این جنایات شده است. بانان آنها در این حادثه از قانون استفاده کردند و قاتل سعی کرد از این شرایط استفاده کند و از قانون فرار کرد.

قاتل محیط زیستبانان زنجانی در گامی برای انتقام

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در زنجان گفت: آخرین اطلاعات از پرونده قتل شهید جلیل القدر. و هاشمی آنچه ما داریم این است که حکم قتل تمام شده است و برای اجرا نیاز به مجوز دارد.

محمدرضا پیدا شد وی با اشاره به تلاش برای حمایت های مادی و معنوی از شهدا در محیط زیست استان زنجان گفت: در حد توان خود بحث های حمایتی این دو شهید بزرگوار را پیگیری کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه هفته گذشته موضوع تثبیت حقوق شهید هاشمی حل شد، ادامه داد: اعتراض صوری به پرداخت حقوق شهید مهدی مجلل با همکاری بنیاد شهید و احقاق حق این شهید بزرگوار برطرف شد. به زودی تاسیس می شود

آنچه مسلم است فقط اصلاح قانون استفاده از سلاح های زیست محیطی استبانان این می تواند عاملی برای جلوگیری از چنین حوادثی در کشور باشد، در غیر این صورت حافظان محیط زیست حتی اگر از جان خود بیمناک باشند، همچنان اسلحه تکان می دهند و چنین بلایایی ادامه خواهد داشت.

نهایت پیام / 73009


دیدگاهتان را بنویسید