کشف کانتینرهای قاچاق با همکاری گمرک و ناجا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانروح الله لطیفی با استناد به تعرفه ها افزود: ناجا پس از اعلام اخطار گمرک باشماق مبنی بر کالاهای مرزی در مسیر و اظهارنامه گمرک ایران با دستور مقام قضایی، کنترل کالا را برعهده گرفت. در طول مسیر و با همکاری گمرک و ناجا پس از انجام بارهای مرزی و تخلیه و بارگیری کالا در داخل کشور روش های جدید قاچاق به سرعت وارد دستور کار گمرک شد. و متخلفان با اعلام جرم گمرکی به مراجع قضایی معرفی می شوند.

وی گفت: تعدادی ظروف لوازم آرایشی و پوشاک باید در طول مسیر ارسال شود. اما در کشور رها شد کشف و به مراجع قضایی معرفی شد. گمرک علیه شرکت های مرتبط با حمل و نقل و حمل کالا به مراجع قضایی اعلام جرم می کند.

لطیفی ضمن تکذیب تخلفات در گمرک افزود: از شهریور ماه سال جاری با بررسی و کنترل همکاران مدیر گمرک و فناوری اطلاعات باشماق مبنی بر حملات هکری به سرورها گزارش هایی مبنی بر احتمال تغییرات در محصولات یا اتفاقات در داستان کالا به گمرک جهت بازرسی تحویل.» حمل و نقل داخلی ارائه می شود که خارج از کنترل گمرک است و بر این اساس محموله های حمل و نقل مختلف بازرسی می شود.

گفت: در رعایت مبدا و مقصد گمرک محموله های پنج اثاثیه حمل و نقل خارجی و محموله هایی که باید از داخل کشور عبور کنند، قبل از خروج از کشور پس از تطبیق تصاویر کالا و بررسی مهر و موم کانتینر، توسط گمرکات و ارگان های مرتبط با مبارزه با قاچاق بازرسی شدند. با جایگزینی اثاثیه داخلی در داخل کشور، گمرک علیه شرکت مورد نظر جرم اعلام کرده و به این صورت است به مرجع قضایی مراجعه کنید

لطیفی در خصوص کشف محصولات جدید گفت: با کشف گمرک در مورد مبلمان موفق قاچاقچیان از این روش ناامید شدند. آنها مورد حمله هکرها قرار گرفتند. اما به دلیل لایه های پیچیده در سرورها، برنامه ها و روترها سیستم گمرک تا زمانی که در داخل شبکه محلی متصل نشود نمی تواند وارد سیستم گمرکی شود تا با به دست آوردن رمز عبور، کامپیوتر را کنترل کند، در نتیجه بدافزار را به شبکه محلی تزریق کرده و رمزهای عبور متعددی را برای اتصال به شبکه محلی برای دستکاری به دست می آورد. رایانه های موجود در سایت بدون پرسنل هستند و زمانی که کاربر از آن مطلع نیست یا در حال کار است، قاچاقچی اقدام می کند، آنها این کار را انجام می دهند.

وی افزود: در همین حال ناجا پس از اعلام جرایم قبلی توسط گمرک علیه قاچاقچیان از طریق مسیرهای کشتیرانی، محموله های داخلی را ردیابی و ردیابی کرده است. رعایت تاییدیه سامانه کالای خالی و با هماهنگی گمرک. یک تیم فناوری اطلاعات از گمرک به مرز اعزام شد و به محض شناسایی روش‌های جدید قاچاقچیان و مسدود شدن سریع روش‌های نفوذ آن‌ها و دو مورد بدافزار توسط ارتباط «قاچاقچیان» آلوده شد. جسم خارجی از مدار خارج شد.

وی گفت: با توجه به سرعت در شناسایی لوازم آرایشی و پوشاک، تنها چند کانتینر پوشاک در حین ترانزیت از کشور خارج شد. بنابراین احتمال تخلف وجود دارد. که توسط گمرک کشف و به مراجع قضایی ارجاع شد.»

لطیفی تاکید می کند: همانطور که گفته شد، چند ماه قبل گمرک در خصوص 5 دستگاه کامیون اسباب کشی به مراجع قضایی ارجاع شد. و قوه قضائیه نیز موضوع را برای شناسایی عاملان و محل تخلیه به ناجا ارجاع داده است. این جرم توسط گمرک در محل تخلیه و بارگیری اعلام شده است. و کلیه موارد و شیوه های سوء استفاده در فرآیند حمل و نقل به مراجع قضایی ارسال شده و موضوع از سوی مراجع قضایی در حال بررسی است.

سخنگوی گمرک افزود: بر اساس ماده 6 آیین نامه تجارت، سلامت و روانشناسی، نظارت و نظارت بر مسیرهای ترانزیتی در ارتباط با سایر سازمان های متولی به ویژه ناجا ارز بر این نکته تاکید کرده است، یعنی لزوم توجه به سازمان مسئول در طول مسیر

وی گفت: با افزایش استفاده از ابزارهای جدید برای کنترل نامحسوس و غیر فیزیکی و استفاده سیستمی. امکان سوء استفاده و قاچاق برای قاچاقچیان کاهش می یابد. گمرک به عنوان مرز اقتصادی در مبارزه با قاچاق انجام وظایف سایر ادارات در داخل کشور و ارتقاء برخورد با متخلفان.

دیدگاهتان را بنویسید