کشف 11 مورد کم فروشی در ده ها واحد تولیدی – خبرگزاری مهر ایران و جهانعلی رشیدوند وی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به استاندارد اجباری شماره 16381 با عنوان “تعداد محصولات در بسته بندی” می بینم» تمامی واحدهای تولیدی موظف به رعایت وزن های درج شده روی بسته بندی می باشند می بینم هستند.

وی با اشاره به آغاز نظارت، پایش و برخورد قاطع با کم فروشی و پیگیری ها، افزود: در این راستا نمونه برداری و آزمایش 21 واحد تولیدی از صنایع مختلف اعم از مواد غذایی، شوینده و … در سال جاری انجام شد. دزفول که از این تعداد 11 مورد تخلف محرز و برای واحدهای مذکور اخطاریه صادر شد، در صورت تکرار تخلف، این واحدها مشمول تعزیرات حکومتی هستند.

رئیس اداره استاندارد شمال خوزستان گفت: همچنین در سطح بازار 14 نمونه از انواع اقلام مصرفی تولید سایر استان ها برداشت و نظارت کمی بر روی آنها انجام شد و در این راستا 57 درصد کم فروشی مشاهده شد.

رشیدوند وی با توصیه به واحدهای تولیدی سطح شهرستان دزفول، وزن های درج شده بر روی بسته بندی محصولات خود را به دقت بررسی کنند، تاکید کرد: این اداره کل بدون کمترین ملاحظه و تحمل از تولید یا توزیع محصولات بی کیفیت و غیراستاندارد جلوگیری کرده است. با هرگونه فروش کوتاه قاطعانه برخورد خواهد شد.

وی از مردم خواست به تاریخ تولید و تاریخ بررسی و همچنین وزن ذکر شده روی بسته بندی محصول توجه کنند و در صورت مشاهده فروش پایین در محصولات مختلف با شماره تلفن 42535652 جهت تست تماس گرفته و به اداره استاندارد شمال خوزستان اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید