کمبود واکسن داخلی و وارداتی کرونا در مازندران نداریم


دکتر قاسم اویس روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در هفته جاری 300 هزار دوز واکسن کراون باید به استان تزریق شود و مراکز جمعی مازندران آماده پذیرش افراد برای اجرای این طرح هستند.

وی گفت: واکسن آسترازنکا در تمامی مراکز استان موجود است و طی روزهای آینده محموله های جدید واکسن های وارداتی به استان ارسال می شود که می تواند نوبت سوم واکسن آن را تزریق کند.

معاون بهداشتی دانشگاه مازندران با اعلام اینکه دوز اول واکسن کرونا در استان 97 درصد و فاز دوم آن 89 درصد بوده است، افزود: تاکنون 23 درصد از جمعیت 2 میلیون نفری استان دریافت کرده اند. سومین دوز تاج واکسن

اویس از تزریق 490 هزار دوز واکسن تکمیلی در استان طی هفته‌های اخیر خبر داد و گفت: با توجه به زیرساخت‌های موجود در مراکز، برنامه‌ریزی برای تزریق نوبت سوم واکسن کرونا در مازندران تا پایان دی ماه امسال به بیش از 75 درصد می‌رسد. سالها و بیشتر در استان برای واکسن به مراکز بهداشتی که در آنجا زندگی می کنند مراجعه می کند.

کمبود واکسن داخلی و وارداتی کرونا در مازندران نداریم

واکسن ها تنها راه مبارزه با بیماری عروق کرونر قلب هستند

اویس گفت: با توجه به کاهش چشمگیر دستورالعمل های بهداشتی، تنها راه موثر برای مدیریت و مقابله با ویروس کرونا در استان، تزریق به موقع واکسن است. ممکنه.

وی ادامه داد: مواردی از شیوع اومیکرون در نقاط مختلف استان شناسایی شده که با تزریق به موقع نوبت سوم واکسن قابل کنترل است.

معاون بهداشتی دانشگاه مازندران خاطرنشان کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی در اماکن عمومی در استان به زیر 50 درصد رسیده است و با این روند نمی توان به جنگ امیکرون رفت و تزریق کرد. واکسن به موقع.ریشه تاج در استان.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، تعداد کل بستری‌های عروق کرونر در استان با 46 بیمار جدید در شب گذشته به 266 نفر رسید که طی 24 ساعت گذشته دو مازندرانی دیگر بر اثر بیماری عروق کرونر قلب جان خود را از دست دادند.

دیدگاهتان را بنویسید