کمک‌های ایران به خانواده شهدا و مجروحان حادثه تروریستی به قندوز رسید

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در ادامه کمک‌های بشردوستانه ایران به افغانستان، یک فروند هواپیما حامل کمک‌های بشردوستانه شامل دارو و اقلام پزشکی برای مجروحین و خانواده‌های شهدای حادثه تروریستی مسجد شیعیان در قندوز، لحظاتی قبل به قندوز رسید.

مسجد جامع شیعیان در شهرستان «سیدآباد» ولایت «قندوز» جمعه 16 مهر هدف حمله تروریستی قرار گرفت که در نتیجه آن جدود 100 نفر از نمازگزاران شهید و بیش از 200 تن دیگر مجروح شدند. مسئولیت این حمله را گروه تروریستی داعش به عهده گرفت.

کشور افغانستان , جمهوری اسلامی ایران ,

گفتنی است که هفته گذشته نیز پنجمین محموله کمک‌های بشردوستانه ایران به وزن 50 تن شامل شامل مواد غذایی، دارو و پتو و سایر اقلام مورد نیاز مردم افغانستان به کابل رسید.

چهارمین محموله کمک‌های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران برای مردم افغانستان نیز 12 مهرماه از مرز «دوغارون» وارد این کشور شده بود.

کشور افغانستان , جمهوری اسلامی ایران ,

این محموله توسط 6 دستگاه تریلی به حجم 94 تن شامل انواع مواد غذایی، اقلام بهداشتی و همچنین کپسول‌های اکسیژن به وزن 22 تن از مرز زمینی دوغارون وارد افغانستان شد تا در اختیار مردم این کشور قرار گیرد.

سومین محموله از کمک های بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران چهارم مهرماه نیز شامل 15 تن مواد غذایی و دارو وارد افغانستان شده بود.

ادامه کمک‌های بشردوستانه ایران؛ پنجمین محموله وارد افغانستان شدچهارمین محموله کمک‌های ایران وارد افغانستان شدسومین محموله کمک‌های ایران به افغانستان رسید

به گفته برنامه جهانی غذا در حال حاضر 14 میلیون نفر از مردم افغانستان با «ناامنی شدید غذایی» روبرو هستند و تنها 5 درصد از 38 میلیون نفر جمعیت این کشور به غذای کافی و با کیفیت 3 وعده در روز دسترسی دارند.

مسئول بخش اقتصادی برنامه غذایی جهان اخیراً با اعلام این موضوع گفته بود که حدود 50 درصد مردم افغانستان با نبود حداقل یک وعده غذا روبرو هستند.

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید