کمیته نظارتی در دادگستری استان اصفهان تشکیل می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان ، حجت الاسلام‌و‌المسلمین اسدالله جعفری در جمع رؤسای دادگستری، دادگاه بخش و دادستان های عمومی و انقلاب سراسر استان از مدیران قضایی به مثابه فرماندهان عملیاتی در اجرای برنامه‌های دادگستری و تحقق اهداف عالی قوه قضائیه در استان یاد کرد و اظهار داشت: عملیاتی شدن محورهای سند تحول قضایی در گام دوم انقلاب با حضور میدانی و مؤثر مدیران قضایی در کنار تلاش جهادی و بی‌وقفه قضات و کارکنان در سراسر استان محقق خواهد شد.

وی افزود: پیگیری مطالبات بحق و رفع مشکلات مردم باید با جدیت دنبال شود و مدیران قضایی با نگاه خدمت صادقانه مطابق با سیاست‌های ابلاغی به‌صورت یکپارچه در اجرای برنامه‌های تدوینی در این مسیر حرکت می‌کنند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان از تشکیل کمیته نظارتی در دادگستری استان خبر داد و گفت: این کمیته حسن اجرای برنامه‌ها و عملکرد دقیق و صحیح را نظارت و ارزیابی می‌کند.

وی ادامه داد: مردم ولی نعمتان ما هستند و این سرمایه بزرگ نیازمند حفظ و مراقبت و تکریم حقیقی از سوی مدیران و مسئولان است و ضروریست با الگو قرار دادن مدیریت جهادی در زمان دفاع مقدس و فرماندهان و سرداران بزرگی همچون حاج قاسم سلیمانی، کاظمی و خرازی و آرمان‌های شهدای والامقام انقلاب، در رسیدگی به مطالبات مردم کوشش کرد و سعی کنیم میراث‌دار امین و واقعی این ارزش ها باشیم.

جعفری خطاب به دادستان‌های عمومی و انقلاب نیز تصریح کرد: به همان اندازه که در حفظ حقوق عامه و پاسخگویی و مواجهه با مراجعان در سایه رأفت دینی و اسلامی عمل می‌کنید با اخلالگران به نظم و امنیت جامعه در هر سمت و جایگاهی با جدیت برخورد قانونی کنید.

وی خاطرنشان کرد:از جمله برنامه‌های اولویت‌دار سیاست قضایی و مدیریت دادگستری استان، تعامل سازنده با سایر ارکان و اجزای حاکمیتی به ویژه دولت و مجلس، حمایت از سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان، رفع اطاله دادرسی، تعیین تکلیف سریع پرونده‌های کثیرالشاکی، مهم و معوقه، ساماندهی اجرای احکام و بایگانی راکد در حوزه‌های قضایی هستند.

انتهای پیام/163/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید