کهگیلویه 8 8 درصد بویراحمدی ها واکسینه نشده اند / روند رشد امیرون در استان.


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، جلسه ستاد مبارزه با بیماری های قلبی عروقی استان به ریاست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

پرویز یزدان پناه در این دیدار گفت. 250000 نفر در این ایالت واکسینه نشده اند که برخی از آنها کودکان زیر 12 سال هستند که اخیراً توسط ستاد ملی کروناویروس برای این واکسن سنی تایید شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه بویراحمد گفت: از مجموع 250 هزار نفر، 8 درصد کسانی هستند که نمی خواهند واکسینه شوند.

به گفته وی، معاون بهداشت بانشی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلو ب بویراحمد گفت: “مجموعه جدیدی از واکسن “آسترازنکا” وارد کشور شد، تزریق نوبت سوم واکسن آسترازنکا مشکلی ندارد.

سید جواد هاشمی معاون استاندار در پایان این نشست گفت. کهگیلویه بویراحمد در نوع جدیدی از بیماری ایسکمیک قلبی دخیل بوده است 7 تا کنون 7 بیمار مبتلا به امیکرون در این ایالت پیدا شده اند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل گسترش سریع این ویروس، تعداد افراد آلوده به سویه جدید بیشتر از این تعداد است.

وی با بیان اینکه باید برای پیشگیری از این بیماری تلاش شود، افزود: ما از مردم انتظار داریم که کمک کنند، همکاری کنند، از ماسک استفاده کنند، سوابق بهداشتی را حفظ کنند، از Omicron پیشگیری کنند و با آن مبارزه کنند.»

هاشمی عنوان کرد. ماموریت ستاد استانی کرونا افزایش امنیت و کاهش آسیب پذیری جامعه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: واکسیناسیون کودکان زیر 12 سال با رضایت والدین داوطلبانه است.

او گفت. بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی برخی از مردم منطقه حتی اولین دوز واکسن کرونا را دریافت نکرده اند تا این افراد شناسایی شوند و دلیل امتناع از تزریق واکسن به شرح زیر است: مشخص. “

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه فرش، صنایع دستی، جهیزیه و لوازم خانگی در یاسوج و نمایشگاه سوغات و هدایا در گچساران، گفت: نمایشگاه ها باید زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی برگزار شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مشکل بیمارستان نرگس با دستور استاندار حل شد، به زودی به بهره برداری می رسد.

هاشمی همچنین از تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی برای بسیج جامعه پزشکی برای مقابله با کرونا قدردانی کرد.

انتهای پیام/ 82024این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید