کودکان بی گناه بزرگسالان بی خواب می شوند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر مدیسون محققان دریافتند که 43 درصد از کودکان 5 تا 12 ساله از بی خوابی رنج می برند و بین 20 تا 30 سال نیز از بی خوابی رنج می برند.

محققان می گویند احتمال اینکه یک کودک کم خواب در نهایت به بزرگسالی کم خواب تبدیل شود تقریبا سه برابر بیشتر است.

«خولیو فرناندس مندوزانویسنده اصلی این مطالعه از دانشگاه ایالتی اورگان پنسیلوانیادر این در باره وی گفت: حدود 20 تا 25 درصد از کودکان در سنین مدرسه علائم بی خوابی را دارند که به عنوان سختی به خواب رفتن یا ماندن در خواب شناخته می شود. در میان نوجوانان، این رقم به 35 تا 40 درصد می رسد.

این تیم بیش از 500 کودک 5 تا 31 ساله را مورد بررسی قرار دادند تا تداوم بی خوابی دوران کودکی را در هنگام بزرگ شدن ارزیابی کنند.

در مرحله اول مطالعه، که بین سال‌های 2000 و 2005 انجام شد، همه کودکان (یا والدین آنها) پرسشنامه‌های خواب را تکمیل کردند. عادات خواب نیز در یک آزمایشگاه قبل از خواب پیگیری شد.

حدود یک چهارم کودکان بی خوابی قبل از نوجوانی داشتند.

حدود 6 تا 13 سال بعد، بیشتر نوجوانان 16 ساله ارزیابی های مشابهی دریافت کردند. بیش از یک سوم (36٪) از نوجوانان با بی خوابی دست و پنجه نرم می کردند.

مرحله سوم ارزیابی سپس در قالب یک بررسی خواب پیگیری انجام شد که از سال 2018 تا 2021 راه اندازی شد. در آن زمان، میانگین سنی شرکت کنندگان در مطالعه 24 سال بود.

این تیم دریافت که حدود 27 درصد از افراد بی خواب در دوران نوجوانی در بزرگسالی خواب سالمی دارند. اما حدود 19 درصد از کسانی که سابقه مشکلات خواب در دوران کودکی داشتند، همچنان در نوجوانی و بزرگسالی بی خوابی متناوب را تجربه می کردند، در حالی که بیش از 4 نفر از هر 10 نفر کم‌خوابی مداوم را تجربه می‌کردند.

این یافته ها بر اهمیت مقابله با بی خوابی در سنین پایین برای جلوگیری از یک مشکل مادام العمر تأکید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید