گاز گرفتگی در غار جان ۴ نفر را در ارتفاعات نیشابور گرفت

استانها / خراسان رضوی

http://fna.ir/4vk6d ۰ گاز گرفتگی در غار جان ۴ نفر را در ارتفاعات نیشابور گرفت

رئیس جمعیت هلال احمر نیشابور گفت: عملیات جستجو و نجات ۶ شهروند که در داخل غار در ارتفاعات روستای چاه نسر بخش میان جلگه نیشابور گرفتار گازگرفتگی و مسمومیت شده بودند ۴ فوتی و ۲ مصدوم برجای گذاشت.

گاز گرفتگی در غار جان ۴ نفر را در ارتفاعات نیشابور گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، اسماعیل شاه بیگی اظهار کرد: پس از اعلام مرکز مدیریت و کنترل عملیات هلال احمر استان(EOC) مبنی بر گازگرفتگی ۶ شهروند(۳ نفر غیربومی) در داخل غاری در ارتفاعات روستای چاه نسر بخش میان جلگه، هماهنگی لازم با دبیر ستاد بحران شهرستان، رئیس مرکز اورژانس، مدیرعامل آتش‌نشانی، بخشدار میان جلگه و مرکز ۱۱۰ جهت اعزام تیم‌های تخصصی صورت گرفت که این مهم با حضور به موقع عوامل همکار اورژانس ۱۱۵ و تیم تخصصی سازمان آتش‌نشانی نیشابور آغاز شد.

رئیس جمعیت هلال احمر نیشابور افزود: در این عملیات مشترک که با حضور عوامل آتش‌نشانی، اورژانس، تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیشابور، عوامل انتظامی و اهالی روستا از ساعت یک بامداد امروز چهارشنبه آغاز شد، عوامل عملیاتی به دلیل صعب العبور بودن راه بخشی از مسیر را پیاده طی طریق کردند و پس از رسیدن به موقعیت حادثه با برپایی کارگاه و ۷ ساعت عملیات طاقت‌فرسای امداد در کوهستان دو مصدوم را نجات دادند که به مرکز درمانی انتقال یافتند.

وی اظهار تأسف کرد: به دلیل کمبود اکسیژن و وجود گازهای سمی در داخل غار چهار نفر جان باخته بودند که توسط امدادگران پیکر ایشان به بیرون غار منتقل شد.

شاه بیگی از معاون استاندار و فرماندار نیشابور، دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی، رئیس مرکز فوریت‌های ۱۱۵، فرماندهی پلیس، اهالی شریف روستا و نجاتگران حاضر و پشتیبان جمعیت هلال احمر نیشابور قدردانی کرد.

انتهای پیام/ ۷۰۰۵۱

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید رئیس جمعیت هلال احمر نیشابور اسماعیل شاه بیگی گاز گرفتگی ارتفاعات نیشابور این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • تصادف ۲ خودروی پراید ۹ مصدوم برجای گذاشت

source

دیدگاهتان را بنویسید