گروه‌های جهادی: محرومیت منطقه زلزله‌زده بازفت را دریابید+فیلم

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، بازفت، شهری در شهرستان کوهرنگ و استان چهارمحال و بختیاری است. روز دوشنبه 12 مهرماه 1400 زمین ‌لرزه‌ای به بزرگی 5.7 ریشتر در عمق 10 کیلومتری، زمین مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری – حوالی چلگرد را لرزاند. بیشترین خسارت زلزله در بخش بازفت رخ داد. مردم این منطقه سال‌هاست به دلیل محرومیت و فقر در شرایط سختی زندگی می‌کنند.

بسیاری از روستاهای شهرستان کوهرنگ به دلیل محرومیت حتی از حداقل‌های زندگی مانند آب شرب، جاده، برق، گاز و سرپناه، در شرایط بحرانی به سر می‌برند. به دلیل عدم وجود جاده مناسب، مردم بسیاری از روستاهای منطقه بازفت در نیمه دوم سال در فصول سرما با مشکل جدی عبور و مرور مواجه هستند. این روزها گروه‌های جهادی تنها گوش شنوای مشکلات مردم این منطقه است که با وجود مشکلات و کمبودهای فراوان حالا باید با خسارت‌های ناشی از زلزله نیز روزگار خود را بگذرانند.

گروه‌های جهادی , جهادگر , استانداری کهگیلویه و بویراحمد , زلزله , مناطق محروم , محرومیت زدایی ,

سید محمد شنایی، مسئول اجرایی گروه جهادی مهدویون در گفتگو با تسنیم با اشاره به مشکلات مردم بازفت گفت: نبود آب شرب و دسترسی بسیار سخت به منابع آبی باعث ایجاد مشکلات متعدد در کشاورزی و اشتغال روستائیان شده است. به دلیل دسترسی محدود آب شرب در مناطق روستائیان هر روز مسافت‌های طولانی برای بردن آب به خانه را طی می‌کنند. در گذشته اقداماتی جهت رفع مشکل آب منطقه انجام شده است ولی باسنگ اندازی‌ها و مشکلات متعدد ناتمام باقی مانده است. هفت سال پیش اقدامات مقدماتی برای ساخت پل روی رودخانه انجام شد اما همه چیز به همان شکل رها شده است.

روایت بانوان جهادگر از 6 سال فعالیت مستمر جهادی/ از تهیه ملزومات عروسی تا حمایت از 230 خانواده محروم

وی با اشاره به زلزله‌ای که مشکلات این مردم را مضاعف کرده است، گفت: زلزله اخیر در این منطقه باعث آسیب برخی از خانه‌ها شده است که نیازمند بازسازی تا قبل از فصل سرماست. با توجه به نزدیک شدن فصل سرما، مردم برخی روستاها نیاز شدید به اقلامی همچون بخاری نفتی، لباس گرم، فرش، پتو، لوازم آشپزخانه و … دارند. همچنین چندین خانه نیازمند بازسازی فوری هستند که این کار نیازمند کمک مالی و مصالح مورد نیاز است. ما از مسئولین، گروه‌های مردمی و سایر گروه‌های جهادی تقاضا داریم تا برای کم کردن مشکلات مردم این منطقه دست به دست هم دهند و بخشی از دغدغه‌ها را پاسخگو باشند.

گروه‌های جهادی , جهادگر , استانداری کهگیلویه و بویراحمد , زلزله , مناطق محروم , محرومیت زدایی ,

او درباره فعالیت جهادگران مهدویون در این منطقه گفت: هدف اصلی ما در اردوی جهادی نخست در بازفت شناسایی مشکلات، بررسی و پیگیری مسیر اداری آنان بود. و در این بررسی ها با پروژه‌های نیمه کاره‌ای روبرو شدیم که مشکلات اشتغال و آبرسانی منطقه در گرو تکمیل آنان بود. مشکلات سوء مدیریتی که متاسفانه به آن بی‌توجهی شده است. با پیگیری از ادارات برق و راهسازی و … تلاش برای بهبود وضعیت فراموش شده این منطقه کردیم. در ادامه فعالیت‌های جهادی موضوع اعزام گروه برای رسیدگی و ساخت پروژه‌های عمرانی در میان مردم محروم بازفت را در دستور کار داریم. کمک از نهادهای مختلف برای تکمیل فعالیت‌های نیمه کاره این منطفه در برنامه جهادی گروه است.

گروه‌های جهادی , جهادگر , استانداری کهگیلویه و بویراحمد , زلزله , مناطق محروم , محرومیت زدایی ,

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید