گروه های مقاومت فلسطین 700 موشک به سمت اسرائیل شلیک کردند + فیلم – تابناک


Radiant International: با وجود برخی اخبار از سوی منابع آگاه مصری مبنی بر دستیابی به توافق برای پایان دادن به موج جدید درگیری در نوار غزه، درگیری میان گروه های مقاومت و نیروهای صهیونیست همچنان ادامه دارد.

به گزارش شبکه العربی الجدید، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست خبری مشترک با یوآو گالانت، وزیر دفاع این رژیم مدعی شد که بیشتر موشک های شلیک شده از نوار غزه. توسط سامانه های دفاعی اسرائیل رهگیری شدند و از سامانه های دفاعی جدید تمجید کردند.

گالانت به نوبه خود در این کنفرانس با بیان اینکه 400 موشک از غزه شلیک شده که برخی از آنها توسط سامانه گنبد آهنین رهگیری شده است، تهدید کرد: نبرد تمام نشده است و ما برای هر سناریویی آماده هستیم.

گالانت همچنین با همتای آمریکایی خود گفت‌وگو کرد و بر ادامه حملات رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

منابع نزدیک به گروه های فلسطینی نیز از شلیک حداقل 700 راکت و پرتابه به سمت سرزمین های اشغالی خبر دادند.

آژیرهای هشدار حمله در شهرک های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه نیز فعال شد.

گروه های مقاومت فلسطین 700 موشک به سمت اسرائیل شلیک کردند

عصر چهارشنبه پس از گزارش هایی مبنی بر اینکه میانجیگری مصر موفق به برقراری آتش بس فوری میان گروه های فلسطینی در غزه و اسرائیل شده است، تبادل آتش بین دو طرف ادامه یافت.

شبکه المیادین به نقل از رسانه های صهیونیستی از شلیک بیش از 70 موشک به سرزمین های اشغالی خبر داد.

رسانه های صهیونیستی از غافلگیری رژیم صهیونیستی از قدرت حمله موشکی نیروهای مقاومت خبر دادند. در نتیجه این حملات، زنگ خطر در اشکلون، سدروت، بیر شوا و همچنین ریشون لزیون در نزدیکی تل آویو به صدا درآمد.

راکت های مقاومت فلسطین اشغالی را از شهرک های اطراف غزه تا تل آویو هدف قرار داده است.

یدیعوت آحارانوت از اصابت یکی از راکت های مقاومت به ساختمانی در شهرک صهیونیست نشین نتیفوت خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ارتش رژیم صهیونیستی، همزمان با شلیک موشک های مقاومت، شهرک نشینان صهیونیست در تل آویو مجبور به ورود به پناهگاه ها شدند.

همزمان با شلیک راکت نیروهای مقاومت، پروازهای فرودگاه بن گوریون با اختلال مواجه شد.

ارتش رژیم همچنین اعلام کرد که دستورات اضطراری تا جمعه آینده برقرار است.

نیروهای مقاومت تاکید کردند که در صورت عدم رعایت شرایط مقاومت توسط دشمن صهیونیستی، دایره حملات را گسترش خواهند داد.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین گزارش داد که جنگنده های رژیم صهیونیستی منزل یکی از فرماندهان نیروی قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی در شهر بیت لاهیه در شمال نوار غزه را بمباران کردند.

از سوی دیگر رسانه های یهودی مدعی شدند که خانه یکی از نمایندگان حماس بمباران شده است.

برخی منابع به نقل از جهاد اسلامی فلسطین توافق آتش بس را تکذیب کردند و نتانیاهو نیز گفت در حال حاضر صحبتی از آتش بس نشده است.

یک منبع مصری به العربی الجدید گفت که تماس‌های شدید امروز از جنوب از قاهره آغاز شد، ظاهراً پس از شلیک موشک‌های مقاومت به سرزمین‌های اشغالی و شهرک‌های یهودی‌نشین اطراف نوار غزه که منجر به توافقی بر اساس رژیم برای آتش‌بس شد. تا نیمه شب برقرار باشد.

این منبع گفت: هماهنگی با مقامات قطری درگیر در این میانجیگری صورت گرفته و جنبش جهاد نیز تاکید کرده است که اگر دولت اشغالگر به آتش بس پایبند باشد، جنبش نیز به توافقنامه پایبند خواهد بود.

شبکه 12 رژیم صهیونیستی نیز از موافقت اسرائیل با آتش بس با مقاومت فلسطین خبر داد.

اما گروه های فلسطینی در نوار غزه در حالی که آویهای ادری، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی به رسانه های عربی اعلام کرد که «بالگردها به چهار مجتمع نظامی جهاد اسلامی در این منطقه حمله کردند». آنها یک مجتمع نظامی مورد استفاده نیروی دریایی اسرائیل را هدف قرار دادند.

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین خانه ای در بیت حانون در شمال غزه را بمباران کردند و نیروهای مقاومت نیز از موشک های خود در شهرهای عسقلان و سدیروت شلیک کردند.

جنبش فلسطینی “جهاد اسلامی” به دشمن هشدار داده است که به سیاست بمباران منازل با بمباران گسترده تل آویو و روده های رژیم صهیونیستی پاسخ خواهد داد.

محمد الهندی از رهبران جنبش جهاد اسلامی گفت: عملیات در پاسخ به دشمن صهیونیستی با رضایت ملی در سالن مشترک گروه های مقاومت فلسطین انجام می شود. تصمیم ما برای پاسخگویی به حمله دشمن همانند برادرانمان در گردان های کسام و سایر گروه های مقاومت است. گروه قدس همچنین اعلام کرد که مقاومت فلسطین به بمباران راکتی شهرها و شهرک های رژیم صهیونیستی ادامه می دهد.

همزمان، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تهدید حملات گسترده تر، با بیان اینکه هنوز صحبتی از آتش بس نشده است، گفت:

وزارت بهداشت نوار غزه تعداد شهدای بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی را به 21 شهید و 64 مجروح رساند. این وزارتخانه در اطلاعیه ای اعلام کرد: آمار تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه 21 شهید و 64 مجروح بر اثر تجاوزات مستمر اسرائیل به نوار غزه از سحرگاه روز سه شنبه اعلام شده است.

جنبش فلسطینی “جهاد اسلامی” تایید کرد که ارتش اسرائیل آغازگر تشدید تنش علیه نوار غزه بوده و باید عواقب آن را متحمل شود. طارق سلمی، سخنگوی جهاد اسلامی به اسپوتنیک گفت: مقاومت فلسطین با واکنش خود به کشته شدن سه تن از رهبران خود، این پیام را به اشغالگران داد که می تواند جنگ را آغاز کند، اما نمی تواند آن را آنطور که می خواهد به پایان برساند. “

سلمی افزود: مقاومت صحبت کرده است، اشغالگران باید تاوان تجاوزات دیروز خود را با کشتن رهبران مقاومت بپردازند و این همان چیزی بود که مقاومت امروز با تنها پاسخ خود توانست به آن دست یابد.

اودر در خصوص وارد شدن به میانجیگری برای کنترل اوضاع گفت: هنوز هیچ اظهارنظری نشده است، مقاومت فقط در میدان فعال است و اشغالگر آغازگر تهاجم است و باید نتیجه را تحمل کند و اشغالگران نمی توانند شرایط خود را تحمیل کنند. . “

رژیم صهیونیستی روز سه شنبه عملیات نظامی موسوم به «تیر دفاعی» را با هدف هدف قرار دادن پایگاه های جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه آغاز کرد که در نتیجه آن 3 فرمانده منطقه شمال جنبش جهاد و تعدادی از اعضای خانواده آنها کشته شدند.

دیدگاهتان را بنویسید