گفتگوی بایدن با سران شش کشور، ناتو و اتحادیه اروپا درباره اوکراین/ اعزام نیروهای انگلیسی به اروپای شرقی/ کنگره آمریکا به دنبال اعمال تحریم ها علیه روسیه به بهانه حملات سایبری است.


گفتگوی بایدن با سران شش کشور، ناتو و اتحادیه اروپا درباره اوکراین / اعزام نیروهای انگلیسی به اروپای شرقی / کنگره آمریکا به دنبال تحریم روسیه به بهانه حملات سایبری است.

کیوسک بین المللی سبک: گفتگوی بایدن با شش تن از رهبران ناتو و ناتو درباره سایبری اوکراین یکی از مهمترین اخبار و رویدادهای بین المللی 24 ساعت گذشته است.

بایدن با رهبران شش کشور ناتو و اتحادیه اروپا مذاکره می کند

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا قرار است فردا با سران و مقامات اتحادیه اروپا درباره اوکراین گفتگو کند.

به گزارش رسانه ها، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد با رهبران بریتانیا، آلمان، فرانسه، ایتالیا، لهستان، کانادا، اتحادیه اروپا و ناتو درباره تنش ادعایی در مرز اوکراین گفتگو کند.

غرب مسکو را به تدارک حمله به اوکراین متهم می کند و تهدید به تلافی می کند، مانند اعمال تحریم های فلج کننده بر مسکو و ارسال سلاح های پیشرفته به کی یف.

با این حال روسیه تمامی این اتهامات را رد می کند و مدعی است که این غرب و ناتو هستند که با ارسال سلاح و استقرار تجهیزات و زیرساخت های خود در نزدیکی مرزهای روسیه، منبع اصلی تنش در منطقه بوده اند.

روسیه بارها اتهامات غرب به رهبری آمریکا و ناتو را رد کرده و گفته است که قصد حمله به اوکراین را ندارد و این غرب و ناتو هستند که در شرق اروپا تنش ایجاد می کنند.

استقرار نیروهای انگلیسی در شرق اروپا

این رسانه انگلیسی نوشت: این کشور آماده اعزام 1000 نیرو به اروپای شرقی برای مقابله با بحران مهاجرت در صورت تهاجم روسیه به اوکراین است.

گاردین می نویسد که مقدمات بریتانیا در آستانه سفر روز پنجشنبه نخست وزیر بوریس جانسون به مقر سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و لهستان انجام شد.

گفتگوی بایدن با سران شش کشور، ناتو و اتحادیه اروپا درباره اوکراین / اعزام نیروهای انگلیسی به اروپای شرقی / کنگره آمریکا به دنبال تحریم روسیه به بهانه حملات سایبری است.

مقامات بریتانیایی نسبت به “فاجعه انسانی” در صورت حمله روسیه هشدار دادند و آمریکایی ها هشدار دادند که این بحران می تواند منجر به آواره شدن یک تا پنج میلیون نفر شود و احتمالاً این آوارگان می تواند وارد خاک لهستان شود.

جانسون صبح امروز (پنجشنبه) در آستانه سفر خود به ناتو گفت که بریتانیا به تعهدات امنیتی اروپا پایبند است.

رهبران غربی به طور فزاینده ای نگران هستند که هرگونه حمله احتمالی روسیه باعث ایجاد یک بحران بزرگ پناهجویان شود. مقامات غربی و آمریکایی می گویند مسکو حدود 135000 سرباز در مرز با اوکراین و در مرز با بلاروس مستقر کرده است.

دسامبر گذشته، بریتانیا با اعزام 100 مهندس به لهستان برای کمک به ایمن سازی مرزهای شرقی این کشور موافقت کرد و اوایل این هفته اعلام کرد که 350 نیروی دریایی سلطنتی را در همبستگی با این کشور به منطقه اعزام خواهد کرد. در همین حال، 30000 سرباز روسی مانور مشترکی را با بلاروس آغاز کرده اند.

پیشنهاد نظامی که بین بوریس جانسون و ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو مذاکره شد، بخشی از طرح بزرگتر اتحاد نظامی ناتو برای اعزام نیروهای بیشتر به اروپای شرقی است. ایالات متحده قول داده است که 3000 سرباز به لهستان و رومانی بفرستد و فرانسه نیز گفته است که می خواهد نیرو بفرستد.

انفعال جانسون در جریان بحران اوکراین مورد انتقاد قرار گرفت. او با بحران جشن در ساختمان 10 (دفتر نخست وزیری) در قرنطینه کرونا مواجه است.

بحران اوکراین رهبران اروپایی را تکان داده است. مکرون روز سه‌شنبه با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت‌وگوهایی مستقیم داشت که به گفته گاردین شکست خورد.

کنگره آمریکا در تلاش است روسیه را به بهانه حملات سایبری تحریم کند

در حالی که تنش های غرب با روسیه به بهانه آماده سازی این کشور برای حمله به اوکراین ادامه دارد، قانونگذاران ارشد آمریکایی به بهانه «حملات سایبری» به دنبال تحریم مسکو هستند.

پولیتیکو می گوید: «رهبران کمیته روابط خارجی سنای آمریکا می گویند که حمله سایبری روسیه به اوکراین در فهرست اقداماتی است که رژیم ولادیمیر پوتین را قبل از حمله به اوکراین تحریم می کند.

بر اساس گزارش روز پنجشنبه (امروز) رسانه های آمریکایی، “برخی از سناتورها به دنبال اعمال تحریم ها علیه حملات سایبری به عنوان بخشی از لایحه گسترده تر برای اقدام علیه روسیه در صورت تهاجم روسیه به اوکراین هستند.” به نظر می‌رسد که عملیات سایبری روسیه می‌تواند اولین عامل در آغاز تحریم‌ها باشد.»

گفتگوی بایدن با سران شش کشور، ناتو و اتحادیه اروپا درباره اوکراین / اعزام نیروهای انگلیسی به اروپای شرقی / کنگره آمریکا به دنبال تحریم روسیه به بهانه حملات سایبری است.

کریس مورفی، سناتور دموکرات ایالت کنتیکت و عضو کمیته روابط خارجی سنا، به پالتیک گفت: «اگر تحریم‌های قبل از تهاجم (تهاجم ادعایی روسیه به اوکراین) وجود داشت، مربوط به حملات سایبری روسیه در داخل اوکراین بود.

به گفته باب منندز، رئیس دموکرات کمیته روابط خارجی سنا، حملات سایبری روسیه “یکی از موضوعات مورد بررسی است.” او گفت که قانونگذاران کنگره حتی در حال بررسی تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل «حملات سایبری قبلی به اوکراین» هستند.

جیم ریش، یکی از اعضای ارشد جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی سنا، گفت: «مذاکراتی» (در کمیته روابط خارجی سنا) در مورد اعمال تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل حملات سایبری به اوکراین انجام شده است، اما اکنون او خواهان طیف وسیعی از تحریم‌ها است. راز باقی بماند

پولیتیکو امروز با اشاره به اجماع رئیس حزب دموکرات و یکی از اعضای ارشد جمهوری خواه کمیته روابط خارجی سنا درباره لزوم تحریم روسیه گفت: منندز و جیم بیرد در هفته های اخیر سخت کار کرده اند. تحریم ها.”

باب منندز روز سه شنبه در سخنرانی در مجلس سنای آمریکا و رئیس کمیته روابط خارجی نیوجرسی، بسته تحریمی علیه روسیه را “مادر همه تحریم ها” خواند و به مسکو درباره فلج کردن تحریم های آمریکا در صورت حمله به اوکراین هشدار داد.

پولیتیکو درباره موضع دولت آمریکا در قبال تحریم روسیه به بهانه حمله سایبری گفت: رئیس جمهور جو بایدن گفته است که اگر روسیه یک حمله سایبری بزرگ به اوکراین انجام دهد، ایالات متحده حملات سایبری را تلافی خواهد کرد، اما آشکارا. او مصمم به اعمال تحریم علیه حملات سایبری نیست.»

آغاز رزمایش مشترک روسیه و بلاروس

مانور مشترک ارتش های روسیه و بلاروس در خاک بلاروس و در مرز با اوکراین امروز پنجشنبه آغاز شد.

به گزارش بی بی سی، این مانور نظامی مشترک 10 روز به طول خواهد انجامید و همراه با نگرانی از استقرار حدود 100 هزار نیروی روسی در مرز اوکراین، نگرانی از درگیری نظامی در منطقه را افزایش داده است.

به گفته وزارت دفاع روسیه، ژنرال والری گراسیموف، رئیس ستاد کل ارتش روسیه روز گذشته برای تماشای تمرینات نظامی مشترک وارد بلاروس شد.

بر اساس این گزارش، یگان مشترک 30 هزار نفری در این مانور مشترک به همراه تجهیزات دیگر از جمله دو گردان سامانه موشکی زمین به هوای اس-400 و تعدادی هواپیمای نظامی روسیه شرکت خواهند کرد.

گفتگوی بایدن با سران شش کشور، ناتو و اتحادیه اروپا درباره اوکراین / اعزام نیروهای انگلیسی به اروپای شرقی / کنگره آمریکا به دنبال تحریم روسیه به بهانه حملات سایبری است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد «چند جنگنده» برای شرکت در رزمایش مشترک بلاروس منتقل شده اند. این بزرگترین حضور نظامی روسیه در بلاروس از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق است.

تصاویر ماهواره ای انتقال مقدار قابل توجهی از تجهیزات جنگی را به نقاط نزدیک مرز بلاروس و اوکراین نشان می دهد. بلاروس مانند اوکراین یکی از جمهوری های اتحاد جماهیر شوروی سابق بود که با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی استقلال یافت.

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، متحد نزدیک ولادیمیر پوتین است و روسیه از زمان انتخابات ریاست جمهوری 10 ماهه در سال 2020، از دولت بلاروس در سرکوب معترضان حمایت کرده است. الکساندر لوکاشنکو به عنوان “آخرین دیکتاتور باقی مانده در اروپا” توصیف شده است. برای سرکوب اعتراضات

انباشته شدن نیروهای روسی در مرز اوکراین، غرب و کی یف را بر آن داشته تا ادعا کنند که روسیه «احتمالاً به اوکراین حمله می کند». اما دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین بارها این اتهامات را رد کرده و آنها را “بی اساس” خوانده است.

بریتانیا، ایالات متحده و استرالیا نسبت به حملات سایبری فزاینده هشدار می دهند

بریتانیا، ایالات متحده و استرالیا در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که موج فزاینده حملات سایبری تهدیدی برای زیرساخت ها و سازمان های کلیدی در سراسر جهان است.

به گزارش پایگاه خبری ZNet، آژانس‌های امنیت سایبری بریتانیا، آمریکا و استرالیا در بیانیه‌ای هشدار دادند که افزایش حملات سایبری تهدیدی جدید برای زیرساخت‌های مهم در سراسر جهان است و تا زمانی که قربانیان باج را رها نکنند، ادامه خواهد داشت.

بیانیه مشترک مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا، مرکز امنیت سایبری استرالیا، FBI، آژانس امنیت ملی و آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ایالات متحده، خواستار افزایش خطرات امنیت سایبری شد. -حملات صاحبان مشاغل برای محافظت از خود در برابر حملات.

مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا باج‌افزار را بزرگترین تهدید سایبری برای بریتانیا توصیف کرد و از کسب‌وکارها، موسسات خیریه، مقامات محلی و بخش مراقبت‌های بهداشتی به عنوان اهداف اصلی خود نام برد.

گفتگوی بایدن با سران شش کشور، ناتو و اتحادیه اروپا درباره اوکراین / اعزام نیروهای انگلیسی به اروپای شرقی / کنگره آمریکا به دنبال تحریم روسیه به بهانه حملات سایبری است.

آژانس امنیت سایبری ایالات متحده همچنین هشدار داد که این باج افزار 14 زیرساخت از 16 زیرساخت حیاتی ایالات متحده از جمله دفاع، سیستم های صنعتی، خدمات اضطراری، غذا و کشاورزی، دولت و فناوری اطلاعات را هدف قرار داده است.

مرکز امنیت سایبری استرالیا همچنین هشدار داده است که حملات باج افزار همچنان زیرساخت های حیاتی را در سراسر استرالیا هدف قرار می دهند.

بیانیه مشاوره مشترک بریتانیا و آمریکا در مورد تعداد فزاینده حملات باج افزار از سازمان ها خواسته است تا اقداماتی را برای دفاع در برابر حملات و جلوگیری از تلفات انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید