گفتگوی وزیر خارجه فرانسه و بن سلمان درباره مسائل منطقه‌ای و بین المللی

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «ژان ایو لودریان » وزیر خارجه فرانسه در جریان سفر خود به عربستان سعودی با «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور دیدار کرد.

خبرگزاری رسمی عربستان در این زمینه گزارش داد که محمد بن سلمان امروز میزبان وزیر خارجه فرانسه بود و دو طرف در این دیدار روابط دو جانبه میان عربستان و فرانسه و راهکارهای تقویت این مناسبات و همچنین تحولات منطقه‌ای و بین المللی را مورد بررسی قرار دادند.

بر اساس این گزارش، همچنین در این نشست فیصل بن فرحان وزیر خارجه و مساعد بن محمد العیبان، وزیر مشاور، عضو کابینه و مشاور امنیت ملی عربستان حضور داشتند و از جانب فرانسه نیز فیلیپ ریجس، کاردار سفارت این کشور در عربستان و تعدادی از مسؤولان وزارت خارجه فرانسه، حاضران در جلسه مذکور بودند.

دیدار وزیر خارجه فرانسه با وزیر خارجه عربستان در ریاضنقشه عربستان برای کودتا علیه امارات در عدن

سفر وزیر امور خارجه فرانسه به عربستان پیش از سفر دوره‌ای «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری این کشور به کشورهای حوزه خلیج فارس صورت می‌گیرد.

یک منبع دیپلماتیک غربی در ریاض پیش از این به خبرگزاری آلمان در این باره اعلام کرده که پرونده لبنان از مهمترین محورهای مذاکرات لودریان وزیر خارجه و ایمیه رئیس اطلاعات فرانسه با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و معاون ارشد او خواهد بود.

همچنین تحولات یمن و طرح ریاض برای توقف جنگ در این کشور و موضوع هسته‌ای ایران، تاثیرات عقب نشینی آمریکا از افغانستان بر منطقه و تقویت همکاری دوجانبه میان دو کشور به ویژه در زمینه‌های نظامی و سرمایه گذاری از دیگر محورهای مذاکرات مقامات فرانسوی با ولیعهد سعودی است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید