یادبود نماینده فقید مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.به گزارش ایرنا، حجت الاسلام بلاگی، سخنران تبریزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: آیت الله فیض سرابی فردی بود که عمر خود را در راه اسلام، انقلاب اسلامی و اطاعت از رهبری سپری کرد.

وی با بیان اینکه علمای دین وارثان علم انبیا هستند، افزود: عالمان دین برای رهبری جامعه باید خود را پیامبر و منزه از گناه بدانند.

حجت الاسلام بلاگی تصریح کرد: امروز دشمنان اسلام به دنبال یافتن کوچکترین لغزشی از روحانیت هستند تا بر آن بیفزایند و نابودی روحانیت را درک کنند.

وی با اشاره به اینکه حفظ طهارت نفس معنوی و تربیت اولین قدم در راهبری یک جامعه است، افزود: در عین حال طلاب علوم دینی باید به اسلام وفادار باشند و الگوی خود را پیامبر اسلام قرار دهند.

حجت الاسلام بلاگی یکی از ویژگی های پیامبر اکرم (ص) را طمع به رهبری مردم و تبلیغ دین عنوان و خاطرنشان کرد: امروز شبهات زیادی در بین جوانان جامعه ایجاد شده که رفع این شبهات وظیفه روحانیت است. و این باید با ایمان خالص انجام شود.اخلاق نیکو رفتار نیکو.

وی خستگی ناپذیری را از دیگر ویژگی های پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) دانست و گفت: بازگشت از طریق اسلام باید مورد توجه مسلمانان قرار گیرد، به ویژه روحانیون باید در جایگاه قرار گیرند و از هجمه ها درمانده نباشند. و فشارهای دشمنان اسلام

آیت الله محمد فیض سرابی نماینده مردم آذربایجان شرقی در دوره های سوم، چهارم و پنجم مجلس خبرگان رهبری و از اساتید حوزه علمیه کوم در 23 فروردین پس از یک دوره بیماری در سن 94 سالگی. . ، دعوت را رد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید