یک‌هزار و 230میلیارد تومان اوراق مشارکت در شهرداری مشهد منتشر شد

– اخبار استانها –

مهدی حاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهارداشت: با وجود منابع محدود اوراق مشارکت در کشور و حجم بالای متقاضیان که سبب ایجاد روند پیچیده وطولانی در فرایند دریافت مجوز و انتشار اوراق مشارکت می‌شود، شهرداری مشهد موفق به اخذ مجوز انتشار 1هزار و 230میلیارد تومان اوراق مشارکت شده است.

وی افزود: از این رقم 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت تکمیل فاز 5 خط 3 قطار شهری، 300میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت توسعه و تکمیل سامانه حمل و نقل درون شهری و 230میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت بازسازی و نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر منتشر شد.

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه این اوراق 4 ساله و مواعد پرداخت سود آن هر سه ماه یکبار است، گفت: همزمان با پیگیری‌ها برای دریافت مجوز انتشار اوراق مشارکت، با بانک‌ها هم برای تعیین بانک عامل انتشار اوراق وارد مذاکره شدیم که در نهایت عاملیت و ضمانت انتشار اوراق مرتبط با طرح تکمیل فاز 5 خط 3قطار شهری و طرح توسعه و تکمیل سامانه حمل و نقل درون شهری به بانک صادرات و پذیره‌نویسی و بازارگردانی به شرکت تامین سرمایه سپهر واگذار شد.

تکمیل باغ‌موزه دفاع‌مقدس مشهد مقدس 200 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهدافتتاح بزرگ‌ترین مرکز واکسیناسیون ایران در مشهد مقدس/ آیت‌الله ‌علم‌الهدی: دشمنان ‌"واکسن‌هراسی" را تبلیغ می‌کنندتحقیق و تفحص از املاک و قراردادهای شهرداری مشهد مقدس/ "قراردادهای بالای 10میلیارد تومان بررسی می‌شوند"

همچنین بازسازی و نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر نیز با عاملیت و ضمانت بانک ملی و پذیره نویسی و بازارگردانی صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی به فروش رسید. اوراق مذکور با اخذ مجوز بانک مرکزی و تعهد پرداخت 50 درصد از اصل و سود توسط دولت در شعب بانک‌های صادرات و ملی برای فروش عرضه و به فروش رسید.

در این انتشار دو اقدام برای نخستین بار صورت گرفت، انتشار اوراق برای تکمیل سامانه حمل و نقل درون شهری که منجر به تامین مالی بهینه و گسترش مدهای حمل و نقل می‌شود و انتشار اوراق برای بازسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر امام مهربانی‌ها که برای نخستین بار با سهم 50 درصدی دولت صورت می ‌گیرد که امیدواریم در سال‌های آینده نیز ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/ز

source article

دیدگاهتان را بنویسید