یک ایرلاین برای استقرار پروازهای مسافری و گردشگری در فرودگاه پیام البرز اعلام آمادگی کرد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، فریدون محمدی در حاشیه نشست با هیئتی از قزوین متشکل از فعالان اقتصادی و گردشگری استان قزوین، اظهار داشت: البرز و قزوین از لحاظ موقعیت جغرافیایی و وضعیت فرهنگی بهم نزدیک هستند، در نتیجه اقداماتی مانند برگزاری نمایشگاه‌های مشترک می‌تواند به جذب هرچه بیشتر گردشگر برای این دو استان کمک کند.

وی با طرح یک پیشنهاد راهبردی در قالب تشکیل مربع طلایی متشکل از 4 استان گفت: استان‌های البرز، قزوین، زنجان و همدان 4 ضلع این مربع طلایی باشند و برای استفاده از ظرفیت‌های موجود در 4 استان از جمله فرودگاه بین المللی پیام البرز برنامه ریزی کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز با بیان اینکه فرودگاه بین المللی پیام در آینده ای نزدیک میزبان پروازهای مسافری بیشتری می‌شود ، افزود: مذاکراتی با یک ایرلاین انجام شده و پروازهای آن از مبدا کرج آغاز خواهد شد که ظرفیت‌های پروازی حدود 50 نفری هم خواهد داشت و با این پتانسیل زمینه برگزاری تورهای متعدد گردشگری فراهم می شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های موثر اتاق بازرگانی البرز یکی از بزرگترین ظرفیت‌های مهم این استان را حضور تشکل‌های کارآمد، کاردان و با نیروهای صاحب فکر برشمرد و افزود: در سایه تعاملات میان اتاق‌های بازرگانی البرز و قزوین باید کمیته‌های کاری تشکیل شود تا ساز و کار شکل گیری مربع طلایی را پیاده سازی کند.

محمدی در بخش دیگری در مورد برنامه‌ریزی برای حضور موثر در نمایشگاه اکسپو دبی، گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان البرز بر روی گردشگری کشاورزی، بوم گردی و اکوتوریسم متمرکز شده ایم، هدف این است که تورهای ورزشی برگزار کنیم‌.

فرمانده سپاه کردستان: فعالان عرصه بوم‌گردی و گردشگری روستایی حمایت شوندبرنامه‌ریزی توسعه گردشگری با کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای در اکسپو دبیهمدان قطب گردشگری سلامت غرب کشور می‌شود

وی با بیان اینکه فضای حضور در نمایشگاه اکسپو امارات را باید به نحوی آماده سازی کنیم که در حداقل زمان ممکن بهترین پیام را به دنیا مخابره کنیم، گفت: برای فعالیت در بحث گردشگری سلامت در این رویداد بین المللی هم از حضور فعالان بخش خصوصی استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید