یک باند برداشت از حساب شهروندان در رفسنجا بازداشت شدباشگاه خبرنگاران جوان کرمان– سرگرد علی بزمندگان گفت: چند نفر پس از تماس با پلیس فتا رفسنجان و شکایت از برداشت غیرقانونی از حساب های خود به صورت آنلاین، موضوع را در دستور کار کارشناسان پلیس آگاهی قرار دادند.

وی می گوید: در این راستا با تحقیق و اقدام تخصصی توسط عوامل پلیس سایبری ایران مشخص شد عده ای هنگام تهیه دستگاه اسکیمر و مخفی کردن آن در پیشخوان کافه شهر رفسنجان، کارت های مشتریان خود را کپی کرده و کارت و رمز آنها را گرفته و بعداً بر اساس اطلاعات دریافتی آنها را پس گرفتند. آنها با خرید اینترنتی طلا و تلفن همراه از حساب خود درآمد کسب می کنند.

رئیس پلیس فتا رفسنجان در این خصوص گفت: علیرغم ترفندهای خاصی که این افراد انجام می دهند. خرید آنلاین ماموران پلیس فتا برای جلوگیری از شناسایی هویت سه مظنون کلاهبرداری را کمتر از 72 ساعت پس از شروع کلاهبرداری شناسایی کردند. کلاهبرداران خودت را سوئیم کن

به گفته وی، در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک دستگاه اسکیمر، 12 کارت بانکی فرآوری نشده و اقلام دیگری از جمله دو دستگاه سرویس طلا، پنج دستگاه گوشی تلفن همراه و یک لپ تاپ کشف شد.

بازماندگان می گویند: سه متهم در تحقیقات انجام شده به برداشت بیش از 700 میلیون ریال از حساب شهروندان به همین روش اعتراف کردند که خوشبختانه کلاهبرداری و سایر کشفیات غیرقانونی در این پرونده به پلیس فتا اعلام شد و آنها در پی انجام این کار بودند. .

وی می گوید این کلاهبرداری تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و متهمان به عدالت معرفی شده اند.

رئیس پلیس فتا رفسنیان گفت: اسکیمرها این دستگاه‌های تقلبی مشابه دستگاه‌های تکثیر کارت بانکی هستند، بنابراین از شهروندان درخواست می‌شود رمز کارت بانکی خود را ایمن نگه دارند و در هنگام خرید از دستگاه‌های پوزیشن رمز را وارد نکنند. رمز کارت خود را وارد کرده و هرگز روی کارت بانکی ننویسید.

انتهای پیام/ م

دیدگاهتان را بنویسید