یک دستبند هوشمند که فشار خون شما را ردیابی می کند


محققان به تازگی دستبند هوشمندی ساخته اند که می تواند فشار خون افراد را در شرایط مختلف ردیابی کند.

این دستگاه 199 پوندی شیک که 24 ساعت شبانه روز فشار خون را کنترل می کند و افراد در معرض خطر سکته را شناسایی می کند، می تواند “تغییر قابل توجهی” در زمینه پزشکی باشد.

این دستگاه قادر است گزارش های لازم در مورد فشار خون افراد را به پزشکان ارائه دهد. فشارسنج خانگی Aktiia یک دستبند هوشمند کوچک است که به مچ دست متصل می شود و دارای حسگرهای نوری است که می تواند فشار خون افراد را در روز و شب کنترل کند.

توسعه دهندگان این دستبند ادعا می کنند که محصول آنها می تواند فشار خون را در حالت ایستاده، نشسته، دراز کشیده یا حتی خواب راحت ردیابی کند و در نتیجه به مبارزه با فشار خون بالا کمک کند.

این شرکت مستقر در سوئیس 15 سال پیش نظارت بر فشار خون را با استفاده از حسگرهای نوری آغاز کرد و قرار بود آن را در بهار 2021 راه اندازی کند. این دستگاه به جای استفاده از هوش مصنوعی برای “پیش بینی” سطح فشار خون، از سیگنال برای اندازه گیری های پایه در زمان واقعی استفاده می کند.

کشورهای پرجمعیت مانند چین، هند، آمریکا، روسیه و اندونزی بالاترین نرخ فشار خون بالا را در بین سایر کشورها دارند و طبق آمار بیش از سه و نیم میلیارد نفر از جمعیت جهان در آستانه فشار خون بالا و حدودا قرار دارند. 870 میلیون نفر در سراسر جهان فشار خون بالا دارند.

انتهای پیام/این را به صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید